Finansai, Prekyba, Verslas

MB steigimas Kaune ir lengva verslo pradžia

mb steigimas KauneKaunas – pramogų, prekybos ir paslaugų miestas, kuriame gausu įvairių įmonių. Čia paslaugų paklausa didžiulė, tad ir verslininkai bando surasti čia savo verslo nišą. Nuo 2012 rugsėjo 1-osios  Lietuvoje įsigalėjo nauja verslo forma – Mažoji Bendrija (MB). Jos įsteigimas atrodo lengvas ir prieinamas kiekvienam, tad norint lengvos verslo pradžios tokiame dideliame mieste verta sužinoti apie MB steigimo privalumus.

Vienas didžiausių mažosios bendrijos pliusų yra tas, kad nereikia pradinio kapitalo. Tokia sąlyga atriša rankas UAB įsteigimui pradinio kapitalo neturintiems verslininkams arba idėjomis trykštančiam jaunimui. Viskas ko reikia – tik pinigų sumos, užteksiančios buhalterinėms paslaugoms susimokėti. MB sukūrimo kaina Kaune daugiausiai priklauso nuo steigimo būdo – steigimo internetu kaina prasideda nuo 566lt (163,92eur), o notaro biure 899lt (260,37eur). Jeigu pasirinktas internetinis steigimo būdas, įmonę galima įkurti per vieną dieną, tad įkūrimo procesas tikrai nėra reikalaujantis daug pastangų.

Galbūt dėl šios verslo formos naujumo, o gal dėl informacijos stokos, šiuo metu Kauno rajone yra vos apie 200 Mažųjų Bendrijų įmonių. Šis skaičius tikrai mažas, sulyginus su kitų verslo formų įmonėmis. Kaune konkurencija neišvengiama, tad dar vienas pliusas, kad bankroto atveju MB savininkas(-ai) nerizikuoja savo asmeniniu turtu, viskas nukreipta į įmonės turtą ir kapitalą. Trumpiau tariant, įkūrę MB turime daugiau laisvės. Kita vertus, MB narys nuo gautų lėšų privalo mokėti gyventojų pajamų, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo mokesčius. Mažosioms Bendrijoms nėra taikomų jokių mokesčių lengvatų, tad maža įmonė turi sumokėti beveik tokius pat mokesčius kaip ir UAB. Kyla klausimas kokio tipo MB kurti?

Kaune MB tipo daugiausiai steigiamos siuvyklos, kepyklos, kavinės, autoservisai bei parduotuvės. Iš tiesų tai puiki verslo forma savo verslui pradėti ir jį plėtoti. Norint sulaukti sėkmės sukūrus mažą verslą, reikia atsižvelgti į tam tikrus kriterijus: ko dar nėra, kas būtų naudinga ir ar bus lankytojų. Yra sakoma, kad nieko nėra amžino, išskyrus remontą. Visada reikės „remontuoti“ namus, mašinas ir žmones, tad net ir mažas verslas klestės jei bus atsižvelgta į tai, ko reikia vartotojui.

Taigi, MB steigimas Kaune – gali būti sėkmingas ir pelną nešintis kiekvienam to norinčiam ir siekiančiam. Įsteigimo kaina tikrai prieinama ir sąlygos sudarytos gana geros. Mažoji Bendrija – sėkminga pradžia tavo verslui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *