Laisvalaikis

Mažiausių kačių veislė – Singapūrai

kaciu maistas

Singapūro veislės katės yra pripažintos mažiausiomis katėmis planetoje. Tačiau jas šeimininkai renkasi ne tik kompaktiškumo ir žaismingumo. Kaip šių kačių augintojai sako, tai meiliausi ir ištikimiausi gyvūnai. Net keista, kaip jie patys to nejausdami ima kartoti aplinkinių elgesį.

Tragiška istorijos pradžia

Singapūro veislės katės XX – ame amžiuje, dabartinio Singapūro teritorijoje, valdžios paliepimu, buvo naikinamos kaip parazitai. Tuo metu ši veislė galėjo visai išnykti jeigu ne viena amerikiečių pora, kuri atsivežė du kačiukus į JAV ir ten pradėjo juos veisti.

Dėl itin nebrangaus augintinio išlaikymo (dėl nedidelio svorio maistas katems pigiau, nes jo reikia mažiau) ir nesudėtingos priežiūros ši veislė greitai išpopuliarėjo Europoje. Lietuvoje tai iki šiol yra viena rečiausių kačių veislių.

Vienintelės katės, puoselėjančios monogamiškus santykius

Ištikimybė ir žaismingumas – svarbiausi šios veislės kačių charakterio savybė. Ištikimybė ne tik šeimininkui, bet ir partneriui. Dažniausiai kiekvienai katei reikia atskiro patino. Tai yra vienintelė kačių veislė, kuri puoselėja monogamiškus santykius. Beje, Singapūro veislės katės nėra lepios. Todėl joms gali būti duodamas praktiškai bet kurio gamintojo kaciu maistas. Populiariausias – kaciu maistas royal canin. Galima sakyti, kad tai geriausias kaciu maistas, nes jame yra subalansuotas visas reikiamas vitaminų ir mineralų kompleksas. Tačiau prekyboje yra nemažai puikių analogų. Tarkim, kaciu maistas acana arba kaciu maistas josera. Visų šių gamintojų pardavinėjamas kačių maistas internetu.

Nesudėtinga priežiūra

Singapūro veislės katės yra meilios. Tačiau joms nereikia itin sudėtingos priežiūros. Net ir maudyti nerekomenduojama dažnai. Tereikia kartais iššukuoti kailį ir, kadangi, gyvūnas yra beveik dvigubai mažesnis nei kitų veislių katės ir sveria vos pusantro – du kilogramus, užtikrinti visavertę mitybą. Tai gali padėti padaryti jau išvardintų gamintojų gaminiai. Taip pat kačių šeimininkų labai vertinamas kaciu maistas super premium ir kaciu maistas nature’s protection.

Pagrindinės taisyklės: gyvūnas turėtų būti maitinama ne tik sausu maistu. Taip pat negali kaciu maistas – naminis (nuo šeimininkų stalo). Nemažiau svarbu periodiškumas – kaciu maistas turėtų gyvūnui būti duodamas vieną – du kartus į dieną. Jeigu kaciu maistas nėra suėdamas vienu metu, jis nesuges paliktas katės indelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *