kaminu kainosKiek esate pasiruošę mokėti už kaminą? 1000 ar 2000 eurų? Tikriausiai jis bus auksinis už tokią kainą. Siūlytume gerai pasvarstyti ir vietoj „tauriųjų“ metalų vertės kamino rinktis paprastą pilką keramikinį kaminą už kelis šimtus eurų. Kokybė nenusileidžia „auksiniams“, o sutaupytus pinigus išleisite kitiems statybos darbams.

Kodėl kaminų kaina tokia nedidelė?

Reiktų paaiškinti pačių keramikinių kaminų statymo technologiją. Pats kaminas gali būti statomas iš plytų arba specialių būtent kaminams skirtų blokelių. Jie pagaminti iš lengvo, bet tvirto keramzito ir yra gana standartizuotas statinys, tinkantis daugeliui pastatų. Aišku, blokelis yra atsparus karščiui ir labai ilgaamžis. Ne veltui pagrindiniai Europos gamintojai suteikia savo kaminams 30 metų garantiją (nors realiai dar niekas jos nepatikrino, nes tokie blokeliai gaminami vos dešimtmetį, o ne 30 metų…). Į blokelio vidų yra montuojamas apvalus dūmtraukis iš specialios medžiagos, kuri yra atspari karščiui. Kodėl apvalus, o ne kvadratinis, kaip seniau? Mokslininkai įrodė, kad apvaliu dūmtraukiu cirkuliacija yra kur kas geresnė, nei kvadratiniu. Be to kvadrato kampuose labai mėgsta kauptis suodžiai, kurių gaisras kaminui nors ir nekenkia, bet ir nėra naudingas.

Dūmtraukis taip pat yra standartizuotas gaminys. Individualių namų savininkai dažniausiai renkasi 160, 180 ir 200 mm skersmens dūmtraukiu ir atitinkamo skersmens blokelius.

Kaminui reikalingas ir oro padavimas. Taip pat aplink kaminą statoma katilinė, virtuvė, vonia, tualetas, kadangi per oro angą galima išvesti oro ventiliaciją ir nebereikia skylių sienose. Keramzitiniai blokeliai paprastai turi vieną arba dvi ventiliacines angas, kurios puikiai pasitarnauja visų minėtų vietų ventiliacijai ir, žinoma, oro padavimui į katilą, nesvarbu, koks jis būtų.

Visa tai standartizuota, gaminama konvejeriu ir vežama į Lietuvą. Vokiečiai ir lenkai šioje srityje yra labiausiai pažengę, todėl kaminai atkeliauja būtent iš ten. Lietuvoje specifiniai blokeliai gaminami labai retai, tad lietuviška kokybe čia girtis nėra jokio pagrindo.

Kaminas statomas nuo katilinės grindų arba specialios pakylos iki stogo konstrukcijos ir kiek virš jos. Jei namas yra vieno aukšto, pakaks 5-6 metrų aukščio kamino (toks kaminas su vienguba ventiliacija ir 160 mm skersmens dūmtraukiu kaminai24.lt parduotuvėje kainuoja 315-355 eurus). Jei namas dviejų aukštų, arba katilinė įrengta rūsyje ar požeminiame garaže, kaina skirsis atitinkamai. Kiekvienas projektas yra unikalus, tad tikslią kainą galima sužinoti ir pasitarus su pardavėjais arba montuotojais.

Atrodo nebrangu? Bet čia tik dalis kamino kainos. Kita dalis – montavimas. Čia viskas priklauso nuo meistrų kvalifikacijos ir sugebėjimų kokybiškai dirbti pagal kaminų gamintojo pateiktas instrukcijas ir rekomendacijas. Tik kvalifikuotiems meistrams sumontavus kaminą, jam yra skiriama garantija. Patys net nemėginkite to daryti, nes klaidos gali kainuoti brangiai. Draudimui irgi nepatiks tas faktas, kad montavote kaminą patys, o ne kvalifikuoti meistrai, puikiai išmanantys priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *