Kelionės, Laisvalaikis, Pramogos

Kodėl lietuviai renkasi keliones į Turkiją?

keliones i TurkijaŠiandien sunku būtų rasti lietuvį nė karto nebuvusį Turkijoje. Todėl natūraliai kyla klausimas, kuo gi ši šalis ir jos kurortai taip vilioja mūsų tautiečius?

Pirmiausia – geras oras

Tai vienas svarbiausių kriterijų, lemiančių kelionės į Turkiją pasirinkimą. Juk niekas kitas taip nesujaukia atostogų planų ir geros nuotaikos kaip vėsios, lietingos ir niūrios dienos. Kelionės į Turkiją metu renkantis populiariuosius kurortus, nemalonumų dėl prasto oro tikrai nepatirsite. Jei keliausite vasaros metu, tuomet gali tekti pajausti net keturiasdešimties laipsnių turkišką karštį, tačiau kokybiški kondicionieriai viešbučių kambariuose tikrai leis gerai išsimiegoti.

Dar viena atgaiva nuo alinančių karščių kelionės į Turkiją metu yra maudynės vandenyje. Oro temperatūrai šylant, šyla ir jūros vanduo, tačiau būdamas vėsesnis puikiai atgaivina.

Aptarnavimo kokybė

Ne tik Turkijoje, bet ir kituose musulmoniškuose kraštuose, visi atostogautojai jaučiasi puikiai. Aptarnavimo kokybė čia aukšta, o dėmesio niekada nestinga nei vienam šalies svečiui. Kelionės į Turkiją metu nepagailėję arbatpinigių Jus aptarnaujančiam personalui, garantuotai gausite išskirtinį dėmesį.

Sklandi kelionė į Turkiją ar kitą šalį yra labai svarbi, norint gerai pailsėti. Blogos emocijos dėl prasto aptarnavimo apkartina bet kokią kelionę kaip ir prastas oras. To Turkijoje tikrai nepatirsite.

Bendravimas – įvairiomis kalbomis

Tai dar vienas pliusas kelionėms į Turkiją. Bendravimas su turistais anglų ir rusų kalbomis turkams, dirbantiems aptarnavimo srityje, jau yra įprastas. Dėl didelio čia ilsėtis atvykstančių lietuvių skaičiaus tenka išgirsti vietinius net šiek tiek kalbančius lietuviškai. Ar gi ne malonu? Tai dar kartą parodo išskirtinį vietinių dėmesį kiekvienam šalies svečiui.

Baimindamiesi, kad negalės susikalbėti, dažnai vyresni tautiečiai atsisako kelionės į Turkiją ar į kitą svečią šalį. Bet veltui, juk daugumoje populiariausių kurortų aptarnaujantis personalas puikiai kalba rusų kalba, kuri nesvetima mums, lietuviams.
Tiesa, lietuvių jaunimas šiandien retai temoka bent kelis rusiškus žodžius. Jaunuoliai žymiai laisviau kalba ir skaito angliškai. Todėl taip pat mielai renkasi kelionę į Turkiją atostogų metu.

Prieinamos kainos

Kainos – dar vienas svarbus kriterijus, pagal kurį lietuviai renkasi vietą savo atostogoms. Tautiečiai dažnai pabrėžia, kad kelionė į Turkiją atsieina pigiau nei tokios pat trukmės atostogos Lietuvos pajūrio kurorte – Palangoje. Be to, juk ir oras Lietuvos pajūryje labai permainingas ir viešnagės metu gali net netekti nė karto pasideginti prie jūros.

Ekskursijos, kurių metu aplankomi įspūdingi Turkijos objektai, maistas restoranuose, visureigių safariai kalnuose ar kitos pramogos yra tikrai prieinamos. Beje, į kelionę į Turkiją išvykus su visa šeima, ekskursijų metu dažnai už vaikus tenka mokėti tik pusę kainos arba visai nemokėti. Argi ne puiki galimybė sutaupyti?

Lauktuvėms – šis tas iš Turkijos turgaus

Spalvingos turkiškos skaros, kaljanai, unikalaus rašto kilimai, papuošalai ar prieskoniai – visa tai ir daug kitų išskirtinai turkiškų prekių puikiai tinka parvežti lauktuvėms arba įsigyti patiems. Žinoma, geriausia šių prekių ieškoti turguose, kurių rasite tikrai ne vieną kelionės į Turkiją metu.

Lankantis turguje svarbu nepamiršti derėtis. Turkai prekeiviai labai mėgsta užkelti kainas ir tiesiog laukia bendravimo su pirkėjais. To nežinodami ir pamiršę derėtis turistai dažnai išleidžia žymiai daugiau nei tos prekės iš tiesų yra vertos.

Turkiškos prekės populiarios ir perkamos Lietuvoje. Todėl kelionė į Turkiją – puiki galimybė nusipirkti mėgstamų prekių tik žymiai pigiau.

Keliones į Turkiją siūlo beveik kiekviena Lietuvos kelionių agentūra. Paskubėkite užsisakyti šią kelionę savo atostogų laikotarpiui, nes bilietų vasaros sezonui mažėja su kiekviena diena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *