Keltuvų rūšys

Jau senai praėjo laikai, kuomet sunkius krovinius, prekes ar medžiagas reikėjo tempti vežimais, o juos kilnoti patiems žmonėms, kaip kad statant Egipto piramides. Dabar viskas daug paprasčiau, krovinius gabena specialus transportas, o krauna patogūs ir greiti keltuvai. Jie ne tik palengvina žmonių darbą, bet ir yra saugesnė alternatyva. Tačiau keltuvai taip pat turi savo specifiką ir klasifikaciją apie kurią būtina pakalbėti norint išsirinkti ar pirkti tam tikram darbui pritaikytą keltuvą.

Keltuvai yra skirstomi į pagalbinius ir pagrindinius. Pagalbiniai keltuvai turi mažą mechanizmą, dėl to gali kelti ne itin didelius svorius, jie dažniausiai būna tam tikri vežimėliai ar domkratai, specialūs nedideli keltuvai, kurių darbo našumas tinka nedideliuose sandėliuose. Tokiose patalpose išnaudojama pagalbinių keltuvų specifika, jie lankstūs, patogūs bei puikūs pagalbininkai norint perkelti siuntas ar medžiagas.

Pagrindiniai keltuvai yra naudojami didesniuose sandėliuose bei ten kur reikalinga automatinė jėga, dėl didelės apkrovos, tokia įranga dažniausiai būna elektrinė, tai automatiniai keltuvai, elektroniniai kranai, konvejeriai, net tiltiniai kranai.

Prekyboje naudojami keltuvai skirti padėklų pervežimui, pakėlimui ir padėjimui į vietas. Tokia technika naudojama ir sandėliuose, juos nuomojant bei perkant. Tačiau jei savarankiškai planuojate įrengti sandėlį ar kokias kitas pramonines patalpas, tuomet reikia apgalvoti kokie keltuvai bus tinkami darbo specifikai. Jeigu norite saugoti krovinius, tuomet teks turėti hidraulinius vežimėlius, kurie puikiai tinka krovinių pervežimui.

Ruošiantis sandėliavimui ir kokia kitai gamybos veiklai, būtinai žinoti krovinių bei produkcijos srautą, kadangi taip galima išsirinkti geriausius keltuvų variantus. Įvairūs rankiniai, platforminiai keltuvai yra universalus bei patogūs naudoti, todėl puikiai tinka nedideliems sandėlio darbams. Jei reikalingi didesnės apkrovos keltuvai, tuomet puikiai tinka hidrauliniai vežimėliai, su kuriais galima lengvai pakelti bei perkelti krovinį į vieną ar kitą vietą. Paprastai jie naudojami norint pervežti paletes, kurių svoris iki 3 tonų. Taigi puikiai tinka sandėliams kur yra saugomi kroviniai.

Taigi, jei jus sudomino keltuvai bei jų technologiniai parametrai, būtinai rinkitės tokį kuris atitiktų jūsų keliamus lūkesčius, bei būtų tinkamas kainos ir kokybės santykis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *