Tikriausiai daugelis žmonių, išgirdę žodį „SEO“ net neįsivaizduotų ką jis reiškia. Lietuvoje tai daugeliui nežinoma sritis, o kai kurie apie tai yra girdėję vos viena ausimi ir turbūt nesugebėtų paaiškinti kas tai yra.

Kas yra seo?

Išvertus anglišką žodžių trumpinį SEO, jis reikštų „Search Engine Optimization“. Lietuviškai seo dar vadinamas – optimizavimas paieškos sistemoms. Optimizavimas reiškia tam tikro internetinio puslapio pritaikymą taip, kad bet koks žmogus, besinaudojantis internetu, galėtų atrasti jo ieškomą puslapį pagal tam tikrą raktažodį ir, kad būtent jam išmestų seo specialistų optimizuotą puslapį.

Kam to reikia?

Trumpai apsvarsčius teiginį „kas yra seo“, reikia išsiaiškinti ir kam jis reikalingas. Seo paslaugas dažniausiai renkasi verslininkai, ką tik susikūrę internetinius puslapius, arba norintys, kad jų puslapiai iškiltų į pirmąsias paieškos sistemos pozicijas. Pirmosios pozicijos garantuoja didesnius lankytojų srautus į internetinę svetainę arba puslapį, o didesni lankytojų srautai garantuoja parduodamų paslaugų ar prekių pelningumą.

Kas teikia seo paslaugas?

Tam, kad internetinė svetainė pakiltų į pirmąsias paieškos sistemos pozicijas, pirmiausia reikia kreiptis į įmonę, teikiančią seo paslaugas. Dažnam atrodo, kad seo jis gali pasidaryti pats, pasidomėjęs apie tai internete. Faktas, kad tai netiesa. Seo paslaugas teikia profesionalūs seo specialistai, kurie ne vienerius metus specializuojasi šioje srityje ir ją išmano: žino visas peripetijas ką galima daryti ir ko ne, dalyvauja įvairiuose mokymuose ir tobulėja kiekvieną dieną. Tik jie gali atlikti profesionalias seo paslaugas ir žinoti, kad tai tikrai suveiks.

Kaip tai atliekama?

Yra tam tikri žingsniai, kurie garantuoja, kad paieškos sistemoje tam tikro kliento svetainė atsidurtų TOP 10.

  1. Pirmiausia seo specialistas pasidomi kliento teikiamomis paslaugomis.
  2. Žinodamas kokią prekę yra norima parduoti, seo specialistas tam tikros paieškos sistemos įrankių pagalba atlieka preliminarų raktažodžių nustatymą.
  3. Nusistatęs tinkamus raktažodžius, išnagrinėja konkurentų veiklą.
  4. Jeigu nusprendžiama dirbti su klientais, atliekamas išsamus raktažodių tyrimas.
  5. Atliekama vidinė svetainės optimizacija.
  6. Atliekama išorinė svetainės optimizacija.
  7. Seo specialistas nuolatos palaiko svetainės priežiūrą, tam tikrų įrankių pagalba tikrina lankytojus srautus ir stebi konkurentų veiklą.

Tai tik trumpas įvadas į tai, kas yra seo. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose yra rengiami įvairūs kursai, mokymai tiems, kurie nori plačiau sužinoti apie SEO. Taip pat yra parašytą nemažai knygų, žinoma, anglų kalba, apie šią sritį, tad tobulėti tikrai yra kur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.