Metalinės tvoros yra tikras džiaugsmas statybininkams. Su jomis dirbti yra lengva ir greita, nereikia ypatingų įrankių. Dėl šių priežasčių segmentinių tvorų įrengimas yra ne toks brangus kaip medinių ar metalinių tvorų. Įdomu ir tai, kad tokio tipo tvors žmonės nebijosi įsirengti patys, nes tikimybė suklysti ir padarti ką nors neteisingai, yra labai menka. Taigi, nuo ko reikia pradėti statyti segmentinę tvorą?

Nuspręskite kaip atrodys tvora

Pirmas dalykas ką eikia padaryti tveriant segmentinę tvorą – išyginti sklypą arba susižymėti vietas kuriose tvora bus montuojama žemau. Jeigu yra galimybė nelygų žemės sklypą vienoje ar kitoje pusėe pakelti iki 1 metro, tai galima padaryti atvežus ir išsklaidžius papildomo grunto. Lygus sklypas vieniems patinka labiau, kiti kaip tik pirmenybę teikia įdomesnio dizaino kraštovaizdžiui. Turėkite galvoje vieną dalyką, jeigu atvežėte žemių ir paaukštinote sklypą, tvoros toje vietoje negalima tverti iš karto nes gruntas turi susigulėti. Iš pradžių tvoros stulpus įbetonuoite toje vietoje kur žemė nepaliesta. Betonuoti reikia ne mažiau 80 cm gylyje. Atliekant šiuos darbus svarbu laikytis tikslaus matavimo. Segmentinė tvora tai ne vielos tinklas, net ir menkas kelių centimetrų neatitikimas ir teks pjaustyti tvoros segmentus arba jie atrodys kreivai sumontuoti.

Tikslūs tarpai tarp kuolų

Kadangi segmnetinė tvora yra tikslių vienodų išmatavimų tvirtinant stulpus į žemę reikia kiekveną tarpą matuoti tiksliai stulpo viršuje ir apačioje. Norint, kad tvora būtų tiesi, reikia nuo vieno sklypo kampo taško iki kito ištempti ploną virvelę ir gręžiant duobes stulpams laikytis šios linijos. Paklaida tarp kuolų galima, tačiau labai minimali. Jums laviruoti jungiant segmentą su stulpu bus likę tik vos porą milimetrų iš kiekvienos pusės. Segmentinės tvoros stulpai yra dažomi milteliniu būdu, tai yra labai patvarus ir ilgalaikis dažų tipas bet montuojant segmentus su tvirtinimo elementais negalima sulpų subraižyt nes jiems ims rūdyti. Tvoros stulpai dažniauiai yra betonuojami, kai kurie daro pamatą per visą perimetrą. Dar vienas pastaraisiais metais vis dažnesnis tampa betoninių bortelių montavmas tarp stulpų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *