Šildymo sezonas mūsų šalyje daugeliui asocijuojasi su padidėjusiomis išlaidomis namų šildymui ir tai liečia ne tik būtų bet ir nuosavų namų gyventojus. Tačiau skirtingai nei pirmieji, antrieji dažnai turi įvairių galimybių kaip sumažinti savo išlaidas ir tam nebūtina aukoti komfortišką kambarių temperatūrą. Šiuolaikinių šildymo ir vėdinimo sistemų įrengimas, gali padėti vienu metu išspręsti eilę klausimų ir ženkliai sumažinti taip nelauktas, šalčio atnešamas išlaidas.

Nors šilumos siurbliai jau seniai nebėra naujiena, tačiau dar labai daug namų šeimininkų nepilnai supranta jų teikiamas naudas. Nors iš esmės jie galėtų sėkmingai veikti kaip savarankiški šildymo prietaisai, tačiau kartu su kitomis šildymo sistemomis, jie gali būti dar labiau naudingi ir leis šeimininkams išnaudoti kiekvieno būdo privalumus. Jei namuose jau yra sumontuotas kieto kuro arba dujų katilas, tai šalia įrengtas šilumos siurblys oras-vanduo gali padėti pasiekti maksimalų sistemos efektyvumą. Katilų stiprioji pusė – didėlis galingumas, leidžiantis palaikyti tinkamą temperatūra patalpose net ir per didžiausius šalčius. Tačiau jei šalčiai laikosi gan ilgą laiką, tenka pastoviai rūpintis katilo kūrenimu. Šilumos siurbliai pasižymi aukštu efektyvumu esant normalioms sąlygoms. Taigi tokia hibridinė sistema galėtų sėkmingai veikti tada, kai kiekviena būtų efektyviausia – prie labai žemų temperatūrų veiktų katilas, bet kai šaltis kiek atslūgsta, įsijungia siurblys. Tai gali ženkliai sumažinti kietojo kuro sunaudojimą, ir žinoma bendras išlaidas.

Toks sprendimas tinka daugeliui nedidelių namų ūkių, tačiau reikėtų įsitikinti, kad namo energetiniai praradimai nėra aukšti ir visa sistema tinkamai suprojektuota. Idealiausiai būtų, naudoti automatizuotą katilą, kuris įsijunginėtų prie tam tikrų lauko temperatūros nustatymų, o jam išsijungus, tolimesnį darbą atliktų šilumos siurblys, užtikrinantis komfortiškų sąlygų palaikymą.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *