Automobilio stiklas reikalauja priežiūros, kaip ir visos kitos automobilio detalės. Jei jo neprižiūrėsime, vieną dieną jis gali tapti didelių problemų priežastimi. Automobilių stiklai visuose automobiliuose yra skirtingi, tačiau priežiūros principai visiems taikytini vienodi.

Daugelis vairuotojų patraukys pečiais – „kokia dar priežiūra? Gal dar juos ir keisti reikia kas 20 000 kilometrų?“ Keisti nereikia, jei stiklai yra prižiūrimi tinkamai. Priešingu atveju rekomenduojama keisti kas 50 000 kilometrų.

Kad to daryti nereiktų, pateiksime 5 patarimus, kurie padės prižiūrėti automobilių stiklus taip, kad jie visada būtų kokybiški ir tarnautų ilgiau.

Laikykitės atstumo

Viena iš dažniausiai įvykstančių avarijų kelyje – įvažiavimas į automobilio galą šiam staigiau sustabdžius. Ne veltui visur perspėjama laikytis saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančio automobilio. Kuo tai susiję su stiklais? Kai važiuojame arti kito automobilio iš po jo ratų mūsų priekinį stiklą bombarduoja šimtai nedidelių akmenukų. Jų gal ir nepastebime, tačiau kai atlekia didesnis akmenukas, tada jau būna per vėlu.

Ypač atstumo reikia laikytis važiuojant neasfaltuotu keliu, kur gali pasitaikyti ir dideli rieduliai, kurie tikrai apgadins stiklą, o tada tikrai bus reikalingas brangiai kainuojantis automobilių stiklų remontas.

Keiskite valytuvų gumas… po žiemos

Padangas keisti įpratome. Tepalus taip pat keičiame kas 10 000 kilometrų net nesusimąstydami, kam ir kodėl to reikia. Tą patį turėtume daryti ir su valytuvų gumomis. Kodėl po žiemos? Guma, iš kurios pagaminti valytuvai nėra visiškai atspari dideliems temperatūrų skirtumams. Kai lauke -20 laipsnių šalčio, guma sušąla. Grįžus į garažą, ji vėl atšyla, o kitą dieną vėl sušąla. Toks temperatūrų pasikeitimas turi įtakos jos paviršiui. Gumos pradeda skilinėti, į plyšius papuola purvo todėl nuolatos brūžinant stiklą tokiu „šepečiu“ jis susibraižo. Tai mikroskopiniai įbrėžimai, kurių paprastai plika akimi nematome, tačiau pakanka pasivažinėti tamsoje ir galima pastebėti, kad stiklas nebe toks skaidrus. Esant tokiam mikroskopiniam subraižymui, matomumas pablogėja apie 15 proc. Tai gali tapti rimto autoįvykio priežastimi.

Naudokite tinkamus automobilių skysčius

Nepatikėsite, bet kokybiški automobilių stiklų valymo skysčiai padeda langams išlikti skaidresniems. Kodėl? Gerai nuvalius nebereikia ištisai naudoti valytuvų, kurių, kaip minėjome, ir taip nemėgstame keistis kasmet.

Stiklus valykite atsargiai

Laikote automobilį lauke visą žiemą? Tada kas rytą jūsų laukia stiklų valymo maratonas. Gerai, jei langas ne apledijęs, tada pakanka šluotelės. Priešingu atveju tenka išsitraukti specialias menteles – ledo gremžtukus. Į juos verta daugiau investuoti, nes kokybiškas gremžtukas ne taip smarkiai braižo stiklą. Jie visi braižo, tačiau plastikas ne taip pastebimai. Venkite metalinių gremžtukų, nes jie gali smarkiai subraižyti stiklą ir tada stiklų remontas – garantuotas.

Neignoruokite įdaužos

Viena iš pagrindinių stiklų keitimo priežasčių – laiku nesutvarkyta įdauža. Iš pradžių tai būna vos nedidelis taškelis, vėliau jis plečiasi ir didėja, kol atsiranda įskilimas ir jis netrunka išsišakoti per pusę stiklo. Ypač daug dėmesio vairuotojai į tokias įdaužas nekreipia, jei šios atsiranda vairuotojo pusėje – „Juk man netrukdo…“ Deja, viskas baigiasi automobilių stiklų keitimu, kuris yra gana nepigus. Lašelis specialios dervos tikrai nekainuoja kelių šimtų eurų, kaip nauji priekiniai stiklai automobiliams…

Jei visi vairuotojai laikytųsi šių patarimų, stiklų keitimo meistrai darbo turėtų mažiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *