Kelionės, Laisvalaikis

Kaip Ibiza tapo vasaros vakarėlių sostine

Skrydis į IbiząIbiza garsėja kaip Europos vasaros vakarėlių sostinė. Didžioji dauguma jaunų keliautojų čia atkeliauja būtent pasimėgauti pašėlusiais vakarėliais ant smėlio, besitęsiančiais iki paryčių. Skrydis į Ibizą nėra itin brangus, todėl jaunų žmonių rate yra ne vienas čia apsilankęs. Muzikos gurmanai gali teigti, kad Ibizos muzikos scena išaugo kopijuodama Jungtinės Karalystės šokių kultūrą, tačiau iš tiesų būtent Ibiza įkvėpė ne vieną Europos didžėjų ir vakarėlių organizatorius.

Pirmieji žingsniai, kuriuos žengė Ibizos muzikos scena, buvo žengti 1988 metais, kai Ibizos didžėjai įkvėpė Jungtinėje Karalystėje acid house muzikos bangą ir sukėlė antrąją “Summer of love”, pirmasis toks judėjimas vyko tik Woodstock’o laikais dalyvaujant hipiams.

Kitas svarbus įvykis –  garsus anglų didžėjus Paul Oakenfold nusprendė savo 24-tąjį gimtadienį švęsti Ibizos saloje su kitais svarbiais to meto didžėjais, o savaitė prieš renginį nuvykęs į salą Paul ten susipažino ir užmezgė ryšius su vietiniais vakarėlių organizatoriais.

Ibizos vakarėlių sprogimas prasidėjo nuo klubo “Amnesia” atsidarymo. Kadangi tuo metu Ibizoje kiekvienas baras ar kavinė buvo užsikėlę kainas, Alfredo Fiorito ir kiti entuziastai netoliese esančioje fermoje pradėjo rengti nekomercinius vakarėlius.

Ten žmonės susirinkdavo paryčiais, kai įprastos salos kavinės jau nebedirbdavo. Palaipsniui fermos vakarėliai tai išaugo, jog šiose patalpose renginių metu veikdavo keli barai, o aplink būdavo daug jaukios erdvės nuo šokių pavargusiems pailsėti.

Vakarėliai taip išpopuliarėjo, kad čia pradėjo lankytis pasaulinės žvaigždės, kaip George Michael ir kiti. Šokėjai vartodavo alkoholį, lengvuosius narkotikus, nevaržomai mėgavosi laisve ir muzika. Galiausiai ir kiti Jungtinės Karalystės didžėjai bei garsenybės iš kitų šalių pradėjo nuolatos lankytis saloje ir rengti čia vakarėlius.

Šiandien jau tapo įprasta įsigyti pigų lėktuvo bilietą į Ibizą ir lankytis būtent  būtent dėl muzikos ir šokių patirties. Ši sala unikali savo istorija ir aštuntojo dešimtmečio jaunų žmonių pastangomis saloje sukurti savotišką rojų. Tačiau ne tik Ibiza gali nustebinti savo pramogomis ir viliojančia gamta. Kelionė į Ispaniją ar į vieną iš jos salų gali pasiūlyti daug kitų pramogų. Tradicinis maistas, flamenko bei Ispaniška kultūra yra nuostabus reiškinys, galintis nustebinti net visko mačiusį.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *