vartojimo paskolos

Vartojimo paskolos Lietuvoje yra itin populiari finansinė paslauga. Tokia paskola gali būti išsigelbėjimu nutikus nelaimei, užklupus neplanuotoms išlaidoms. Tai gali nutikti dėl įvairių priežasčių. Ne visuomet gyvenime esame viskam pasiruošę, tad kartais prireikia pasiskolinti šiek tiek pinigų. Tačiau prieš ieškant paskolos, reikėtų žinoti, kuo pasidomėti ir pasirūpinti, kad neliktumėte nusivylę. 

Įvertinkite savo galimybes

Didelė dalis žmonių, kurie niekaip negali išbristi iš skolų, dažniausiai būna tie, kurie nesugebėjo įvertinti savo finansinių pajėgumų. Jeigu prireikė vartojimo paskolos, nereikėtų rinktis didžiausios įmanomos gauti sumos, nes taip galite padaryti sau meškos paslaugą. Prieš skolinantis, reikėtų racionaliai įvertinti, kokia pinigų suma Jums reikalinga. Pavyzdžiui, jeigu skolinatės remontui, reikėtų rinktis tokio dydžio paskolą, kokios pakaks remontui. Tikrai nereikia manyti, jog lengvai gauti pinigai bus lengvai ir atiduodami. Prieš skolinantis, reikėtų iš karto paskaičiuoti, kokias sumas pinigų galėsite kiekvieną mėnesį skirti paskolos grąžinimui. Tuomet iš karto bus lengviau suvokti, kokio dydžio paskola galėtų būti Jums įveikiama.

Nepamirškite mokesčių

Kartais žmonės apsigauna manydami, kad turės atiduoti lygiai tokią sumą pinigų, kurią pasiskolino. Tačiau tai nėra tiesa ir apie tai reikėtų pagalvoti dar pasirašant vartojimo paskolos sutartį. Reikėtų iš anksto paskaičiuoti, kokios bus taikomos palūkanos, bei įvertinti kitus mokesčius. Pavyzdžiui, greitųjų kreditų bendrovės taiko ne tik aukštas metines palūkanas, tačiau ir įvairius paskolos administravimo bei sutarties pasirašymo mokesčius. Tuo tarpu Kauno regioninė kredito unija ar kita kredito unija dažniausiai siūlo daug palankesnes sąlygas be jokių papildomų paslėptų mokesčių unijos nariams.

 

Įvertinkite pradinį įnašą

Dar vienas svarbus dalykas, prieš renkantis paskolą, yra apsisprendimas, kokį pradinį įnašą norėsite sumokėti. Dalis žmonių linkę skolintis ir neįnešinėti jokios pinigų sumos. Jeigu šiuo metu finansinė situacija tokia, jog tokių galimybių nėra, nieko tokio, jeigu pasirinksite vartojimo paskolą be pradinio įnašo. Tačiau jeigu bent šiek tiek pinigėlių šiam reikalui galite skirti, reikėtų apie tai pagalvoti. Priklausomai nuo to, kokio dydžio pradinį įnašą galėsite sumokėti, priklausys ir tolimesnė vartojimo paskolos dalis bei permoka, kurią sumokėsite visos paskolos grąžinimo laikotarpiu. Tai svarbūs aspektai, kuriuos reikia įvertinti dar prieš pasirenkant paskolos davėją. Be to, kai kurie kreditoriai siūlo paskolas nemokamai. Pavyzdžiui, esama pasiūlymų rinkoje, kai pirmoji paskola suteikiama be palūkanų ir pradinio įnašo, reikalinga sumokėti tik papildomus mokesčius. Įvertinkite, gal toks pasiūlymas Jums priimtinas ir būtų net pigesnis nei su pradinio įnašo pasirinkimu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *