Lietuvių liaudies išmintis byloja, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, juk svarbiausia dėmesys. Visgi, egzistuoja tokių dovanų, kurių geriau nedovanoti, jei nenorite supykdyti arba įžeisti savo artimo žmogaus, antros pusės ar kolegos.

Dovanos „Apie mane“

Ne ne, tikrai neturime galvoje dovanos gavėjo, kalbame apie ryškiai per brangias dovanas. Egzistuoja toks žmonių tipas, kuris nori visur ir visada parodyti savo pranašumą, o tiksliau  – finansinę padėtį. Šie dovanotojai, net eidami į draugo gimtadienį, pasistengs, kad jų įteikta dovana ne tik pranoktų, bet ir sumenkintų kitų svečių dovanas, o šventės „kaltininką“ priverstų jaustis nepatogiai, tarsi skolingu. Prabangios dovanos pateisinamos tik tokiu atveju, jei jos yra dovanojamos ypatinga proga ir labai artimų žmonių, pavyzdžiui, tėvai sveikina jaunavedžius, sukūrus šeimą.

Dovanos – užuominos

Dovanos turi nudžiuginti žmogų ir sukelti jam malonias emocijas. Tuo tarpu, dovanos, kurios tarsi pabrėžia kažkam neįtinkančią savybę ar nepatinkantį elgesį, yra nepageidaujamos. Pavyzdžiui, jautresnis žmogus, gavęs dovanų abonementą į sporto klubą ar keliais dydžiais per mažą nertinį, gali tiesiog įsižeisti ir suprasti tai, kaip priekaištą, kad jis per mažai rūpinasi savo fizine forma arba priaugo per daug svorio. Lygiai tas pats ir su dovanomis nėščiosioms, kurias gauna nesilaukiančios moterys. Geriausias būdas išreikšti savo nerimą ar kritiką yra pokalbis, o ne raudonuoti verčianti dovana.

Įpareigojančios dovanos

Paprastai šios dovanos būna gyvos, t.y. šuniukas, kačiukas ar kitas namų augintinis. Jei jūsų draugė ar draugas kiekvieną kartą aikteli, pamatęs gatve pėdinantį šuniuką, tai nereiškia, kad jūs turite teisę jam jį dovanoti. Naminiai gyvūnai – didelė atsakomybė, todėl, prieš pirkdami tokią dovaną, pasikalbėkite su dovanos gavėjo artimaisiais ir pačiu draugu bei išsiaiškinkite, ką jie galvoja apie naują šeimos narį.

Dovanos – ne dovanos

Virtuvinis kombainas, grąžtų rinkinys, dulkių siurblys, puodų komplektas… Tęsti galima be galo, be krašto ir aiškinti čia nieko nereikia. Jei jau nusprendėte savo artimam žmogui padovanoti naują keptuvę, turite būti visiškai tikri, kad maisto gaminimas jam kelia malonumą, o ne neigiamas emocijas.

Sėkmingo dovanų pirkimo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.