sporto klubas VilniujeNuolat kalbama apie sporto naudą, tačiau jis tikrai ne visada naudingas. Žalingu sportas tampa tada, kai neklausoma gydytojų ar trenerių nurodymų ir sportuojama netaisyklingai. Tokių „sportininkų“ turi kiekvienas sporto klubas Vilniuje. Tačiau norint išvengti įvairių už kampo tykančių sveikatos sutrikimų, galima mokytis iš svetimų  klaidų.

Labai dažnai sporto entuziastai tiesiog netinkamai pasirenka naudojamus treniruoklius, todėl ilgainiui jie ne tik neatneša norimų rezultatų, bet ir sukelia įvairius sąnarių skausmus. Ypač dažnai manoma, jog bėgimas (nesvarbu, lauke ar ant bėgimo takelio) yra geriausias būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų. Žinoma, tai iš dalies tiesa, tačiau bėgiojant nyksta ne tik riebalinė, bet ir raumeninė masė, o taip pat itin smarkiai apkraunami kelių sąnariai. Norint lieknėti efektyviau, derėtų rinktis dinaminius treniruoklius, kuriuos išbandyti siūlo kiekvienas sporto klubas Vilniuje – elipsinius, laiptinius ar dviratinius.

Kalbant apie kardio treniruotes, dažnai jos atliekamos pakankamai atmestinai. Tikintis išties efektyvių rezultatų, būtina palaikyti optimalią kardio treniruotės trukmę. Ji turėtų būti ne mažesnė nei 25 minutės ir ne ilgesnė nei 45 minutės. Trumpesnė nei 25 min. treniruotė nespės organizmui įjungti riebalų deginimo rėžimo, o per ilga treniruotė taip pat neduos jokios papildomos naudos, veikiau tiesiog išsekins organizmą. Juk sportas neturi būti kančia, o kaip tik, būdas atgauti jėgas. Ta pati taisyklė galioja ir su jėgos bei ištvermės treniruotėmis. Jas reikėtų rinktis optimalios trukmės, o kalbant apie pratimų pakartojimus, daryti tiek, kiek būtų ne per mažai, bet ir ne fiziškai neįmanoma. Taigi, sportuoti reikia atsakingai.

Kiekvienas sporto klubas Vilniuje siūlo begales įvairių treniruočių, iš kurių išsirinkti atrodo sunku, todėl retkarčiais tiesiog persistengiama su sporto krūviu. Derėtų prisiminti pagrindinę taisyklę siekiant savo norimų rezultatų – sportas turėtų būti derinamas su pilnaverte suderinta mityba bei pakankamu poilsiu. Būtent dienos planavimas ir ilgas poilsis dažnai būna tas netikėtas pagalbininkas, padedantis pasisemti jėgų ir įgauti papildomos motyvacijos sekančiai treniruotei. Juk ne viskas, ką darome sporto salėje turi būti gryniausia kančia – po treniruotės būtina pasirūpinti savo kūnu ir jo gerove.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *