CVP ISPasinaudojant Europos Sąjungos struktūriniais fondais bei valstybės parama visoje Lietuvoje buvo pradėta daugiabučių namų atnaujinimo, renovavimo programa.  Tai brangi ir ilgalaikė investicija į Lietuvos gyventojų būstą. Tačiau jai vykdyti reikalingas didelis kiekis statybos įmonių bei organizacijų, kurių paieškai ir geriausiai kainai nustatyti vykdomi viešieji pirkimai.

Didelis kiekis statybos įmonių, norinčių imtis daugiabučių renovacijos kuria didelę konkurenciją ir mažina kainas. Taip pat imta taikyti vis daugiau inovatyvių technologijų sprendimų, specialiai daugiabučių atnaujinimui: rekuperacinės sistemos, saulės kolektoriai, vėjo jėgainės, geoterminis šildymas, liftų atnaujinimas it kita.

Seniau vykdyti pirkimai tik per CPO LT dabar tapo lankstesni ir renovacijos paslaugas daugiabučių namų administratoriai bei pirmininkai gali įsigyti per CVP IS. Naudojantis šiomis programomis viešieji pirkimai atliekami greičiau, pagal visas Viešųjų pirkimų tarnybos nurodytas taisykles. Be to, procedūros užtrunka vos kelias dienas (dažniausiai iki 10 dienų). Kitu atveju, kai pirkimai vykdomi pačių, asmeniškai, viskas gali užtrukti net kelis mėnesius ar ilgiau.

CPO LT ir CVP IS yra tikri pagalbininkai daugiabučių bendrijoms. Tačiau tai ne pabaiga, jie ir toliau siekia tobulinti savo sistemas, kad būtų patogesni užsakovams, leistų jiems dar greičiau ir sklandžiau rasti reikiamas paslaugas. Siekiant efektyvinti darbą, elektroninės sistemos siekia rasti būdų greičiau priimti rangovus, koreguoti darbų specifikacijas ir sutarčių sąlygas, ką šiuo metu reglamentuoja Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymas.

Iki 2013 metų daugiabučių renovacijoms skirti viešieji pirkimai buvo vykdomi tik per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) katalogą. Tačiau suteikus galimybę pirkti ir naudojantis Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema (CVP IS) darbai tiesiog pagreitėjo. Tvarka tapo paprastesnė, o procesai lengvesni bei greitesni. Šiose sistemose siūlomų tiekėjai yra patikimi, patikrinti Viešųjų pirkimų tarnybos. Be to bendrovių kvalifikacija yra nuolatos tikrinama ir tik atitinkančios reikalavimus gali dalyvauti konkursuose. Taigi, jau ir taip patobulėjusi daugiabučių renovacijos darbų pirkimo sistema ir toliau bus tobulinama, kad tik atnaujinimui skirtos lėšos būtų kuo efektyviau įsisavintos, o darbai būtų atlikti kaip įmanoma daugiau vietovių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *