Deprecated: is_staging_site yra nebenaudojama nuo 3.3.0 versijos! Geriau naudokite in_safe_mode. in /home/rasytoja/domains/internetstudio.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Biuras namuose: kaip prižiūrėti kompiuterį? - Internetstudio.lt
Deprecated: is_staging_site yra nebenaudojama nuo 3.3.0 versijos! Geriau naudokite in_safe_mode. in /home/rasytoja/domains/internetstudio.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

kompiuterių remontasItin smagiai laisvai samdomi specialistai pasakoja apie savo darbo dieną, kuri prasideda kada jie nori, darbas vyksta jaukioje namų aplinkoje ir nėra  vadovo šalia. Freelancerių darbo diena ir biuras atrodo kiekvieno svajonė, tačiau ir svajonės į mūsų gyvenimą pasibeldžia su išlygomis ir sąlygomis. Todėl šiandien pakalbėsime apie tai, ką galbūt daugelis nutyli – kaip prižiūrėti savo kompiuterį dirbant namuose.

Darbas namuose kiek skiriasi nuo darbo biure. Namuose nesame įpareigoti sėsti prie kompiuterio stalo, vilkėti solidžią ir tvarkingą aprangą. Leidžiame sau atsipalaiduoti ir nepaisyti taisyklių. Todėl darbas, už kurį gaunami pinigai dažnai susipainioja su įprasta buitimi. Kompiuteris atsiduria virtuvėje, paštas tikrinamas viena ranka maišant sriubos puodą, arba ant darbo stalo atkeliauja puse virtuvės ar bent jau maišas sausainių ir kavos puodelis. Toks sprendimas yra vienas blogesnių, nes kompiuteris ir maistas nedraugauja. Dažniausiai pasitaikantys gedimai, kuriems reikalingas rimtas kompiuterių remontas, yra kompiuterio apliejimas maistu, trupinių pribyrėjimas po klaviatūros mygtukais. Todėl palikite kompiuterį darbui, o virtuvę maisto ruošai.

Kita ne mažiau problemiška situacija yra kompiuteris lovoje. Žinoma, smagu atlikti darbus net nepakylant iš šiltos lovos, tačiau kompiuteriams patalynės dulkės ir minkšti patalai tikrai nėra geriausi draugai. Kompiuterio ventiliatoriaus angos yra kompiuterio apačioje arba šone, o padėjus kompiuterį ant purių patalų, jos yra uždengiamos. Taip kompiuterio ventiliatorius negali išpūsti karšto oro ir į jį nepatenka šaltesnis oras iš aplinkos ir kyla grėsmė kompiuteriui perkaisti. Kad to būtų galima išvengti, reikėtų kompiuterį laikyti ant tvirto pagrindo dirbant lovoje, pavyzdžiui, pusryčių padėklo.

Dirbant didelėje kompanijoje kompiuterio saugumo, programinės įrangos atnaujinimu dažniausiai rūpinasi IT skyriaus specialistai. Dirbant savarankiškai reikia viskuo rūpintis patiems. Pradėti verta nuo to, kad kompiuteryje būtų aktyvi antivirusinė programa. Nebūtinai mokama, nemokamos bazinės versijos dažniausiai yra pakankamos atsakingiems interneto vartotojams. Kita vertinga programa yra CCleaner ar kita panaši kompiuterį nuo šiukšlių valanti programėlė. Taip pat reikėtų visuomet atkreipti dėmesį, kuomet naudojamos programos praneša apie išleistą programos atnaujinimą. Dažnai tai svarbūs saugumo atnaujinimai, kurių nereikėtų ignoruoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *