imoniu steigimas latvijojePo naktinių mokesčių reformų Lietuvoje verslininkai pradėjo žvalgytis ramesnės terpės savo įmonių steigimui. Tarp populiariausių krypčių tapo Olandija, Estija ir Latvija. Latvija iš jų arčiausia. Vos kelių valandų kelionė, nedidelis darbo apmokestinimas skamba tikrai viliojančiai. Tad sudėliokime visus privalumus ir trūkumus.

Mokestinė aplinka

Investuotojams patrauklūs latvijos mokesciai. Ne veltui, juk latvijos mokesciu sistema iš tiesų patraukli. Čia taikomos mokesčių lengvatos akcijų pardavimo pelno ar dividentų išmokėjimo kitai įmonei atveju. Taip pat imonių registravimas latvijoje yra patrauklus dėl lengvatinio dividentų apmokestinimo (nuo 15 proc. Lietuvoje, iki 5 proc. Latvijoje). Pelno mokestis nemokamas kol pelnas nepaskirstytas.

Žinoma, imoniu steigimas latvijoje neturėtų būti vertinamas tik remiantis skirtingais mokesčių elementais. Plati mokesčių sistema yra konkurencinga ir tai įrodo konkretūs pavyzdžiai.

Konkurencingumas

Latvija ir Lietuva konkuruoja dėl investicijų iš užsienio pritraukimo. Ir pas mus, ir Latvijoje yra populiariausi prekiniai ženklai. Tačiau prieš steigiant įmonę Latvijoje, reiktų prisiminti, kad tai dar mažesnė rinka nei Lietuva. Tad norint vykdyti veiklą kaimyninėje valstybėje vertėtų to nepamiršti.

Kita vertus, imoniu steigimas latvijoje yra patrauklus ir inovacijas kuriantiems startuoliams, ir gerai žinomoms tradicinėms milžiniškoms bendrovėms.

Filialas ar įmonė

Kaip ir kitur Europos Sąjungoje, Latvijoje galima steigti savarankišką įmonę, taip pat galimas imones filialo steigimas latvijoje.

Beje, imoniu atidarymas latvijoje yra labai paprastas. Pakanka registracijos adreso ir notaro. Dokumentus užpildyti galima internetu, prisijungus prie Wi– fi Lietuvoje. Su specialistų pagalba imonių registravimas latvijoje užtrunka vos kelias dienas.

Vis dėlto, filialo steigimas uzsienyje yra pigesnis nei naujo šviežutėlio UAB’o. Kita vertus, daug žmonių skelbia parduodu imone latvijoje. Kartais nusipirkti jau veiklą vykdančią įmonę taip pat pigiau, nei ją steigti nuo nulio.

Reiktų nepamiršti, kad informacijos kaip savarankiškai tai padaryti surinkimas ir bandymas viską įveikti pačiam gali užtrukti ilgiau ir kainuoti brangiau nei pasitikėti specialistais. Tad specialistų pagalba labai svarbi. Kita vertus, pats įmonės steigimo kitoje valstybėje faktas, negarantuoja finansinės naudos. Tad specialistų konsultacijos šiuo klausimu yra būtinos.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *