vestuviu fotografaiNeretai pasitaiko, kad ieškant vestuvių fotografo pasitaiko ir poromis dirbančių profesionalų. Dažniausiai tai būna šeimyninis duetas nors pasitaiko ir tiesiog du skirtingi fotografai. Ar verta užsisakinėti du fotografus ir kokie yra pliusai ir minusai užsakant vieną ir du fotografus.

Visų pirma vienas fotografas nereiškia blogesnės nuotraukų kokybės nei du fotografai. Dirbdamas vienas, fotografas užfiksuos jūsų svarbiausias akimirkas. Kalbant apie du fotografus dirbant yra pasiskirstoma kas ką fotografuos. Vienas fotografas gali būti susikoncentravęs ties jaunaisiais, jų emocijomis, išgyvenimais kai tuo tarpu antras fotografas gali stebėti ir įamžinti tėvų, svečių nuotaikas, labiau sutelkti dėmesį į bendrame šventės fone vykstančius dalykus, kurių galbūt jaunieji net nemato. Tai savotiškas reportažas, pasakojimas iš šalies, įvairių smulkmenų, atsitikimų įamžinimas. Taip pat antro fotografo buvimas paįvairina užfiksuotus kadrus iš įvairių pusių. Dirbdami dviese fotografai nebūna kartu, t.y nefotografuoja to paties iš tos pačios pozicijos ar vietos. Du fotografai yra neįkainuojami fiksuojant tokius momentus kaip jaunikio reakcija pamačius nuotaką, nuotakos išgyvenimai pamačius jaunikį, tėvų emocijos. Dirbdamas vienas fotografas tiesiog fiziškai negali tuo pačiu metu būti skirtingose vietose bei fiksuoti skirtingus tos dienos momentus.

Pavydžiui daugelis nori užfiksuotų akimirkų kai ruošiasi nuotaka ir jaunikis. Pasiruošimas gali vykti skirtinguose kambariuose, skirtinguose pastatuose o galbūt netgi skirtinguose miesteliuose. Vienas fotografas vienu metu gali fotografuoti tik vienoje vietoje ir galbūt labiausiai emociški kadrai, išgyvenimai liks neužfiksuoti. Antro fotografo buvimas leidžia netik paįvairinti nuotraukų turinį, kas juose užfiksuota bet ir tuo pačiu nuotraukų skaičius yra didesnis nes fotografuoja du žmonės iš skirtingų pozicijų. Kiekvienas iš jų nuotraukose pasakoja savo pamatytą tos dienos istoriją.

Jeigu vestuvių fotografija yra šeimos verslas ir dirba vyras su žmona tai žmona gali suteikti didelę pagalbą ruošiantis nuotakai, aptariant įvairius moteriškus dalykėlius, kuriuos fotografui vyrui gal nebūtų taip lengva aptarti.

Ar du fotografai reiškia, kad ir vestuvių fotografavimo paslaugų kaina bus dviguba? Tikrai ne. Kalbant apie dviejų fotografų darbo įkainius tai jie dažniausiai būna šiek tiek didesni bet tikrai ne du kartus.

Ką benuspręstumėt renkantis savo vestuvių dienai: ar rinktis vieną ar du fotografus, būtinai paskirkite susitikimą, aptarkite viską, pasipasakokite savo lūkesčius, norus. Jei įmanoma susitikite su fotografu(-ais) ne kartą ir ne du. Kievienas susitikimas netik padės labiau pažinti žmogų bet ir fotografui leis pažintis jus geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *