UAB GeimaPrieš laiką bei neigiamus išorinės aplinkos veiksnius nėra pajėgios atsilaikyti net tokios, iš pažiūros tvirtos ir atsparios, medžiagos kaip metalas ar betonas, o jau kalbėti apie plastiką ar medieną. Štai žingsniuojant pro gimtojo miesto tiltą, kažkada kvepėjusį dažais, šiandien bijai prisiliesti prie turėklų – menkas malonumas panages susibadyti į rūdis ar atsilupusius dažus! Gerai, jog technikos evoliucija leidžia tokių ir panašių situacijų išvengti: smėliavimas – viena iš galimybių paruošti paviršių tolimesniems apdailoms darbams, taip sukuriant estetiką ir užbėgant už akių tolimesniam paviršiaus pakenkimui. UAB Geima siūlo kokybiškas smėliavimo paslaugas, o nusprendusiems šiuos darbus atlikti savarankiškai gali būti aktuali kompresorių nuoma.

Kas yra smėliavimas?

Tai – tam tikro paviršiaus (metalas, betonas, mediena, akmuo, plastikas, stiklas, keramika ir kita) valymas nuo defektų (rūdys, seni dažai, įsisenėjęs purvas ir panašiai), trukdančių tolimesnių darbų (pavyzdžiui dažymui) atlikimui arba galinčių sąlygoti rimtesnius pažeidimus (ignoruojant koroziją, pastaroji daiktą ilgainiui tiesiog „sugraužia“).

Kaip atliekamas smėliavimas?

Smėliavimo technologija pagrįsta didelės oro srovės ir abrazyvinių dalelių turinčios medžiagos nukreipimu į valomą paviršių – tokiam „kokteiliui“ neatsparūs net patys didžiausi defektai ar nešvarumai. Tiesa, smėliavimo medžiagos rūšys bei pučiamo oro srovės stiprumas turėtų būti parenkami atsižvelgiant į valomo paviršiaus ypatybes ir užterštumo lygį (savaime suprantama, jog metalinio bei keramikinio paviršių smėliavimo technologija turi skirtis).

Smėliavimas gali būti atliekamas sausuoju arba šlapiuoju būdu. Šiuo atveju paviršius valomas pučiant į jį drėgno oro srovę, taip sumažinant proceso metu į aplinką patenkančių dulkių kiekį.

Kokio pasirengimo  reikalauja smėliavimo atlikimas?

Nebus apsieita ne tik be valomosios medžiagos, kurią, kaip minėta, reikia pasirinkti atsižvelgiant į konkretaus valomo paviršiaus ypatybes, bet ir kompresoriaus – prietaiso, gaminančio suspaustą oro. Kompresorių nuoma – UAB Geima teikiama paslauga, aktuali privatiems asmenims bei įmonėms, atliekantiems smėliavimo darbus, bet neturintiems reikiamos technikos.

Asmenims, atliekantiems smėliavimą, svarbu pasirūpinti ir darbų sauga, priešingu atveju atsainus požiūris gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Šiam darbui reikia turėti specialų kostiumą, šalmą ir storas pirštines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *