Muitinės tarpininkai tiems, kurie neveža krovinių ar neužsiima logistika bei improtu — eksportu, nesupranta, kam jie yra reikalingi. Paprastai jie prižiūri muitinės dokumentaciją ir įvairius formalumus, taip pat teikia paslaugas įmonėms, asmenims kuriems reikia susitvarkyti muitinės dokumentaciją. Nors atrodo, kad tai galima padaryti savarankiškai, tačiau turėti reikalų su muitine tikriausiai niekas nenorėtų, kadangi reikia žinoti kaip pildyti dokumentus, deklaracijas ir žinoti, kad pateikti juos. Tad taupant laiką ir pinigus geriau samdytis profesionalus. Juolab, kad muitinės tarpininkai Vilniuje yra populiarūs, kadangi sostinėje įsikūrę nemažai įmonių, kurioms reikia šių paslaugų.

Paprastai muitinės tarpininkai Vilniuje atlieka atrodo iš pirmo žvilgsnio paprastas funkcijas — pildo dokumentus, sutartis. Tačiau sutvarkyti muitinės formalumus yra kur kas sunkiau ir atsakingiau, kadangi reikia atidžiai užregistruoti duomenis, kad prie muitinės sienos nekiltų nesklandumų. Užpildžius dokumentus, reikia juos  pateikti muitinės darbuotojams. Paprastai į dokumentų aplanką būna įdėti svarbiausi dokumentai, tai CMR važtaraštis, muitinės deklaracija, įvairūs sertifikatai, intrastato ataskaita, kiti dokumentai, kuriuos turi turėti muitinė norint įvežti arba pervežti krovinį per sieną.

Tačiau norint įsigyti muitinės tarpininko paslaugas reikia neapsirikti ir nenusisamdyti apsimetėlių. Paprastai, muitinės tarpininkai Vilniuje, Klaipėdoje ar kur kitur, patys turi užpildyti deklaraciją bei dokumentus pristatyti muitinei, o jeigu sutvarkius deklaraciją ją turi nunešti pats klientas ir priduoti muitinei, tai visa atsakomybė krenta būtent klientui, o ne muitinės tarpininkui. Tad reikia gerai žinoti, prieš samdant, kokios pareigos turi būti atliktos tarpininko.

Klientui geriau rinktis muitinės tarpininkus, kurie deklaraciją pateikia elektroniniu variantu, tuomet tikrai žinosite, jog muitinės tarpininkas yra apsimetėlis. Iš ko? Sertifikuoti muitinės tarpininkai turi savo specialų elektroninį paštą su EORI kodu, kuris yra atpažįstamas ES vos tik deklaraciją nusiunčiama muitinės sistemai.

Žinoma, yra ir tokie muitinės tarpininkai, kurie moka elgtis su sistema, tačiau EORI kodo ar sertifikato neturi, tai reiškia, kad darbus jam galima perduoti, tačiau pasirašyti bei dokumentus pateikti muitinei turi klientas, tad tokiam tarpininkui reikia mokėti mažiau už jo suteiktas paslaugas bei atidžiau skaityti dokumentus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *