Ilgai lauktas pavasaris pagaliau atėjo, nors dar atšiaurus vėjas kartas nuo karto vis sugrįžta, tačiau orai šyla, šildymas primažinamas arba išjungiamas, o keliai darosi saugesni. Taigi, žvilgtelkime atgal į 2015-2016 metų žiemą, kuo ji buvo išskirtinė, kas nutiko ir kaip galime iš to pasimokyti.

Lietuvos vairuotojams teko susidurti su rimtu žiemos egzaminu, kurio priežastis — gausiau iškritęs sniegas. Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė — „Lietuvos draudimas“ — naktį, iš sausio 11-osios į 12-ąją, užfiksavo maždaug penktadaliu didesnį pranešimų apie avarijas ir patirtas žalas skaičių. Remiantis šiais duomenimis ir kelerių pastarųjų metų statistika, pirmą kartą gausiai iškritęs sniegas gali avarijų skaičių išauginti iki pusantro karto.

Anot „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus Artūro Juodeikio, pastarąją parą gautų pranešimų apie avarijas skaičiaus pokytis buvo reikšmingas, bet ne dramatiškas. Įprastinė vidutinės avarijos žala — 700 EUR — iškritus gausesniam sniegui sumažėjo iki 500 EUR. „Tai reiškia, kad dominuoja smulkaus pobūdžio avarijos, kai automobiliai susiduria manevruodami nedideliu greičiu aikštelėse, kiemuose, išvažiavimuose, taip pat transporto spūstyje nesilaikant saugaus atstumo“, — sako Artūras Juodeikis.

Pagrindinė auto įvykių priežastis — sąlygos keliuose ir gatvėse, kurias nulėmė permainingi orai. Be to, riziką padidino ir papildomas prielaidas avarijoms kilti sudarė ir pačių eismo dalyvių valdomi veiksniai: neatsargus vairavimas, netinkamai pasirinktas greitis, automobilio būklė, įvairūs kelių ženklinimo pažeidimai.

Tokiomis permainingų orų dienomis eismo sąlygos tampa sudėtingos. Vairuotojams patariama atidžiai vertinti savo kasdienes keliones ir joms skiriamą laiką, nes jo, dėl nenumatytų oro ir eismo sąlygų, gali prireikti kur kas daugiau. A. Juodeikis pataria, savo kelionėms numatyti du kart daugiau laiko nei įprastai.

Atšilusius orus pajutome ne tik dėl pakilusios oro temperatūros, bet ir dėl geresnių eismo sąlygų, o taip pat ir todėl, kad galime vėliau išvažiuoti į darbus. Juk žiemą, šaltuoju metų sezonu, žmonės naudojasi dažniau automobiliais nei dviračiais ir sudaro kamščius, be to šaltis ir vanduo apsunkina kelių eismo sąlygas dėl, kurių dažnai praverčia įsigytas automobilio draudimas. Na, o išsausėjus gatvėms, galime ne tik per trumpesnį laiką nusigauti į darbus, bet ir vairavimo sąlygos yra kur kas saugesnės.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *