Šiandien daugeliui jau vis labiau tampa aišku, kam yra reikalinga mechaninio vėdinimo sistema arba kodėl neefektyvu likti prie natūralaus namų vėdinimo. Tačiau dar vis lieka neaišku, kokią vėdinimo sistemą rinktis, kokius įrenginius montuoti, ar būtinas rekuperatorius ir pan.

Tai iš tiesų, galima sakyti, dar visai naujas dalykas, kuris išpopuliarėjo per pastaruosius kelerius metus. Taip nutiko tuomet, kai naujai statomi namai privalėjo atsisakyti natūralaus vėdinimo, tada ir kilo daugiausiai neaiškumų. Tiesa, bijoti nereikėtų, nes bet kokios vėdinimo sistemos montavimas dažniausiai yra patikimas profesionalams, kurie ir konsultuoja, ir sumontuoja.

Labai svarbu žinoti, kokia vėdinimo sistema jums reikalinga, kokio tipo ir galingumo įrenginys jūsų atveju yra efektyviausias. Nerekomenduojama šioms sistemoms pernelyg taupyti, nes tai ilgalaikė investicija, kuri per laiką tikrai atsiperka.

Svarbu ir tai, kad ne visais atvejais yra galimybė įrengti rekuperacinę vėdinimo sistemą su lanksčių ortakių sistema. Kadangi tokia sistema užima papildomai vietos, o be to, ją geriausia įrengti prieš atliekant namo ar buto vidaus apdailą. Taigi, tokia sistema dažniausiai netinka renovuotiems daugiabučiams ar namams, kuriems jau atlikta vidaus apdaila.

Tačiau tokiais atvejais yra kitas mechaninio vėdinimo įrengimo būdas – tai mini rekuperatoriai, kuriuos galima įrengti be ortakių sistemos. Šie nedideli įrenginiai montuojami tiesiog per lauko sieną, tačiau juos taip pat būtina tinkamai pasirinkti pagal patalpų dydį. Mini rekuperatoriai turi būti montuojamo kiekvienoje patalpoje, turinčioje lauko sieną. O kitais atvejais, jei tarkime bute tokių sienų vos viena ar dvi, reikėtų rinktis atitinkamo galingumo mini rekuperatorių.

Kad ir kokią mechaninio vėdinimo sistemą pasirinksite, būtina atkreipti dėmesį jos efektyvumą. Žinoma, pati efektyviausia yra rekuperacinė vėdinimo sistema, tačiau visuomet reikėtų rinktis pagal galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *