Automobiliai

Vairavimo mokykla apie teorinio egzamino laikymą: ką turime žinoti?

Vienas svarbiausių žingsnių link vairuotojo teisių – teorinio egzamino laikymas. Teorijos žinias galite gilinti namuose arba prašydami kvalifikuotų dėstytojų pagalbos – vairavimo mokykla siūlo individualias ir grupines pamokas, kurių metu susipažįstama su kelių eismo taisyklėmis ir saugaus elgesio kelyje reikalavimais.

Pasiruošimo darbai

Jei teorinio egzamino metu norite parodyti aukščiausius rezultatus, privalote skirti laiko tikslingam mokymuisi. Atidžiai perskaitykite KET knygelę, pasižymėkite neaiškias vietas ir vėliau prie jų sugrįžkite. Atidžiai klausykitės teorijos dėstytojo paskaitų ir nebijokite užduoti klausimų. Vairavimo mokykla teigia, kad daugelis mokinių gėdijasi paklausti vieno ar kito klausimo, galvodami, kad atrodys kvailai, tačiau toks požiūris trukdo tik pačiam mokiniui. Nepamirškite, svarbiausias jūsų darbas – perprasti sudėtingas KET taisykles, pasirūpinti savo ir kitų eismo dalyvių sauga kelyje. Siekiantiems aukščiausių rezultatų rekomenduojama spręsti internetinius vairavimo teorijos testus, kurie lavina mąstymą ir padeda ruoštis valstybiniam teorijos egzaminui.

Kada teorijos egzaminas yra neprivalomas?

Teorijos egzaminas neprivalomas asmenims, turintiems teisę vairuoti transporto priemones su automatinėmis pavarų dėžėmis ir norintiems vairuoti tos pačios kategorijos automobilius su mechanine pavarų dėže. Teorijos egzaminas neprivalomas ir vairuotojams, turintiems teisę vairuoti A1 kategorijos transporto priemones, kurie turi daugiau nei dviejų metų vairavimo patirtį ir nori įgyti teisę vairuoti A2 kategorijos transporto priemones. Teorijos egzaminas neprivalomas A2 kategorijos vairuotojams, turintiems dviejų metų vairavimo patirtį ir norintiems vairuoti A kategorijos transporto priemones. Teorijos egzaminas neprivalomas ir B kategorijos vairuotojams, norintiems įgyti teisę vairuoti tos pačios kategorijos transporto priemonę, sujungtą su priekaba, kurios didžiausia leidžiamoji masė viršija 750 kg, o viso junginio masė yra didesnė kaip 3 500 kg, tačiau nesiekia 4 250 kg. Visais kitais atvejais būsimieji vairuotojai ir vairuotojai, norintys įgyti teisę vairuoti kitos kategorijos transporto priemonę, privalo laikyti valstybinį teorijos egzaminą „Regitroje“.

Registracija ir dokumentų pateikimas

Registracija į teorijos egzaminą vykdoma internetu arba paskambinus „Regitros“ informacijos centrui. Į teorinį egzaminą registruoja ir vairavimo mokykla. Atvykus į egzaminų centrą reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią sveikatos patikros pažymą, kuri patvirtintų, kad būsimo vairuotojo sveikatos būklė yra tinkama konkrečios transporto priemonės vairavimui, sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kuris patvirtintų, kad būsimas vairuotojas baigė pirmosios pagalbos suteikimo kursus. Prieš egzaminą būtina pateikti ir galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei šis buvo išduotas anksčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *