RŪKANČIAI, norintys mesti rūkyti, buvo raginami praleisti laiką su žmonėmis, kurie rūkė, atlikus naujus tyrimus, kuriuos finansavo „Cancer Research UK“.

Tyrimą atlikę Londono universiteto koledžo mokslininkai nustatė, kad rūkaliai, kurie leidžia laiką su elektroninių cigarečių vartotojais, 20 kartų dažniau bando atsisakyti tabako.

Daugiau nei vienas iš keturių rūkančiųjų apklausoje teigė, kad per pastaruosius metus jie reguliariai artimai bendravo su elektroninėmis cigaretėmis, o maždaug trečdalis (32,3 proc.) Prisipažino, kad per pastaruosius metus bandė mesti rūkyti. į šią savaitę BMC Medicinos žurnale paskelbtą akademinę apklausą.

Palyginimui, maždaug ketvirtadalis (26,8 proc.) Rūkalių, kurie reguliariai nebendrauja su garintuvais, per tą patį laikotarpį bandė mesti rūkyti.

Tyrime buvo naudojami duomenys, kuriuos pateikė beveik 13 000 dalyvių „Smoking Toolkit Study“ – tyrimo projekte apie rūkymo įpročius Anglijoje.

Ekspertai teigia, kad rezultatai turėtų įtikinti visuomenę dėl kelių klaidingų nuomonių apie garinimą, įskaitant tai, kad tai atgraso ar nemotyvuoja rūkančių mesti rūkyti ir daro neigiamą poveikį visuomenės sveikatai.

Pagrindinė tyrimo autorė dr. Sarah Jackson sakė: „Rūkantiems žmonėms vis dažniau tenka liestis su garais.

„Buvo iškeltas tam tikras susirūpinimas, kad tai gali vėl normalizuoti rūkymą Anglijoje ir pakenkti rūkančiųjų motyvacijai mesti rūkyti.

„Mūsų rezultatai nerado įrodymų, kad laiko praleidimas su garais atbaido rūkančius mesti rūkyti“.

Ji pridūrė rezultatus: „Pagrindinis veiksnys, lemiantis šiuos skirtumus, gali būti tas, kad rūkaliai, kurie reguliariai susiduria su elektroninėmis cigaretėmis, dažniau linkę patys naudoti elektronines cigaretes.

„Kai buvo atsižvelgiama į tai, kad rūkantieji naudojasi elektroninėmis cigaretėmis, kitų žmonių, besinaudojančių elektroninėmis cigaretėmis, poveikis turėjo mažai įtakos motyvuotiems rūkantiems mesti rūkyti ir ar jie neseniai bandė mesti rūkyti“.

Šių metų pradžioje „Public Health England“ patikino tris milijonus Jungtinės Karalystės žmonių, atlikdama tyrimus, kurie parodė, kad elektroninės cigaretės yra maždaug 95 proc. Mažiau kenksmingos nei rūkomasis tabakas.

Dr Jacksonas pridūrė, kad išvados turėtų dar labiau „padėti sumažinti susirūpinimą dėl platesnio elektroninių cigarečių poveikio visuomenės sveikatai“.

„Cancer Research UK“ tabako kontrolės ekspertas Kruti Shrotri sakė: „Nėra daug įrodymų, ar elektroninės cigaretės vėl gali atrodyti normalios.

„Taigi džiugina matyti, kad susimaišymas su žmonėmis, kurie rūkė, iš tikrųjų skatina rūkalius mesti rūkyti.

„Didėjant žmonių, kurie naudojasi elektroninėmis cigaretėmis mesti rūkyti, skaičiui, tikimės, kad su jais kontaktuojantys rūkaliai bus paskatinti atsisakyti tabako visam laikui“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *