Prieš pradedant nagrinėti, reikia žinoti ir prisiminti, jog plytelių klijai yra klasifikuojami ir pažymėti pagal EN 12004 standartą, o šitas Europos standartas taikomas keraminių, akmens masės ir klinkerinių plytelių klijams.  Kaip ir renkantis visas statybines medžiagas, taip ir renkantis statybinius mišinius, reikia išlikti budriais. Žinoma, jei medžiagas renkasi specialistas, jam patarimo nereikia, tačiau jei medžiagas renkatės pats, nepamirškite pasikonsultuoti su specialistais, kurie tikrai patars ir padės išsirinkti geriausius klijus.

Jei norite nusipirkti be patarimo, turite žinoti klijų ženklo reikšmes:

  • C yra cemento rišiklis,
  • 1 yra įprasti klijai keraminėms plytelėms klijuoti.Sukibimo jėga ≥0,5 N/mm2 po 28 dienų,
  • 2 plytelių klijai su patobulintais parametrais, padidėjęs klampumas, ≥1,0 ​​N/mm2 po 28 dienų,
  • F Greitai kietėjantys plytelių klijai, kurių lipni jėga ≥ 0,5 N/mm2, išmatuota ne vėliau kaip po 6 valandų,
  • T klijai mažesnėms stumdomoms plytelėms yra stumdomos iki 0,5 mm,
  • E yra elektrinių plytelių klijai, kurių galiojimo laikas ilgesnis, o klijavimo jėga ≥0,5 N/mm2 po 28 dienų, nors laikas nuo klijų uždėjimo iki plytelių pridėjimo yra ne trumpesnis kaip 30 minučių,
  • S1 yra klijų parametras, nurodantis, kad paviršius su sukietėjusiais klijais išlieka nepažeistas, kai sulenkiamas 2,5–5 mm.

Svarbu paminėti, jog netinkamo klijų parinkimo pasekmės išryškėja ne iš karto – dažnai po keleto metų

Dėl to geriausia klijus rinktis su specialistais, nes jie tikrai žino geriausiai.  Netinkamų klijų pasirinkimo klaidos taisymas reiškia darbo perdarymą, kuris kainuos papildomus pinigus ir laiką. Mažiau rizikuosite, sugaišę keletą minučių konsultacijai su specialistu ar straipsnio perskaitymui.

Jei ieškote patikimos vietos, kurioje galėsite įsigyti sau tinkamų klijų ir kitų statybinių mišinių, statybinių medžiagų, privalote apsilankyti Euremsta. Visuomet gausite produktų aprašymus ir iškilus nesklandumas galite susisiekti ir mielai gausite pagalbą iš profesionalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *