skrandzio mazinimo operacija atsiliepimai

„Ne operacija tau svorį sumažina, o pakeistas gyvenimo būdas… Kuriam nesikeičiant, be abejo, svoris grįžta…“ – sakė eta_lna iš populiaraus moteriško diskusijų forumo.

Skrandžio mažinimo operacija atsiliepimai yra gana panašūs – svoris krenta po truputį, reikia gerti vaistus ir labai prisižiūrėti mitybą. Kaip yra iš tikrųjų?

Bet kuri skrandžio mažinimo operacija turi vieną tikslą – sumažinti skrandžio tūrį, kad jį būtų paprasčiau užpildyti maistu. Kai skrandis užpildomas, greičiau ateina sotumo jausmas ir žmogus nebekiša maisto. Kalorijų suvartojimo atžvilgiu yra viskas gerai – sumažintame skrandyje telpa tiek maisto, kad būtų gauna visos paros norma iš karto. Taigi prisižiūrėti, kiek ir ko valgoma reikia net ir po operacijos.

Skrandžio mažinimo operacijų yra kelios rūšys:

  1. Skrandžio rezekcija – kai pašalinama dali skrandžio.
  2. Skrandžio apylankos – kai pašalinama dalis skrandžio ir žarnyno, taip sutrumpinant maisto perėjimą per virškinamąjį traktą.
  3. Skrandžio sulankstymas – kai nieko nepašalinama, tiesiog tuščias skrandis sulenkiamas vamzdeliu į vidų ir sutvirtinimas.
  4. Skrandžio žiedas – kai skrandis pertempiamas specialia juosta, kuri sumažina viršutinę skrandžio dalį ir neleidžia patekti daugiau maisto.

Visos operacijos yra veiksmingos ir plačiai taikomos įvertinant paciento būklę ir kitų negalavimų riziką. Deja, skrandžio rezekcija tinka ne visiems, tad medikai turi pateikti savo rekomendacijas, kokį gydymą taikyti efektyviausia.

Skrandžio mažinimo operacija bet kuriuo atveju nėra labai sudėtinga. Sudėtingiausias yra pooperacinis laikotarpis, kai žmogus, įpratęs prie didelių maisto kiekių, tiesiog nebegali daug valgyti. Po operacijos tai tęsiasi apie mėnesį ir pacientų atsiliepimai tai ir liudija.

Daugelis mini padidinto kaloringumo maistą, kuris vartojamas kokteilių arba batonėlių pavidalu. Tokį maistą vartoja sportuojantys ir lieknėti natūraliai bandantys žmonės. Paprastai po operacijos reiktų daugiau natūraliu maistu maitintis, nes jame irgi pakanka kalorijų. Organizmas turi sukaupęs didelį „atsargų“ kiekį riebaliniuose sluoksniuose, kurį intensyviai naudoja. Reikia tik gerti daug vandens, kad riebalų skaitymo procesai būtų sklandesni.

Gydytojai visada įspėja, kad po operacijos reikia prisižiūrėti – valgyti mažiau, tik sveiką maistą (tai gali būti brangiau), vengti alkoholio ir kitų žalingų įpročių, o svarbiausia – judėti. Judantis žmogus suaktyvina organizmo veiklą, širdies darbą ir visas kitas chemines reakcijas, todėl judant svoris krenta greičiau. Nebūtina iš karto lakstyti maratono – pakaks pėsčiomis nueitų keleto kilometrų per dieną.

Jei patys nenorėsite mesti svorio, nepadės nė operacija. Skrandis, nors ir sumažėjęs, ir toliau tampysis ir didės, tad jau po metų gali tekti daryti dar vieną operaciją.

 

2 thoughts on “Skrandžio mažinimo operacija: atsiliepimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *