Sidabras, tiek kalbant apie papuošalus, tiek apie kitokius šio tauriojo metalo gaminius, visuomet eina antroje eilėje po aukso. Na, bent jau prieš gerą dešimtmetį išties vyravo tokia tendencija. Nežinia, kas tokią nuomonę įtakojo –  ar didesnė pastarojo metalo kaina,  ar vis dar sklandančios legendos apie aukso karštligės laikus – tačiau pagal perkamumą ir vis didėjantį susidomėjimą sidabro gaminiais, sidabro papuošalai drąsiai užima lyderio pozicijas juvelyrinių dirbinių pasaulyje.

Esminė savybė, kuri leidžia sidabro gaminiams tapti tokiais populiariais – universalumas. Šio tauriojo metalo auskarais, apyranke, kaklo vėriniu ar laikrodžiu skoningai atrodo pasipuošę  tiek paaugliai, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Dažnai tenka pastebėti gatvėje ir visai mažytę mergaitę, pasipuošusia mažyčiais sidabro auskarais. Be to, sidabro papuošalai niekada neatrodys neskoningai bet kokioje aplinkoje. Tiek darbo dieną biure, tiek iškilmingame vakarėlyje pasipuošusi sidabriniais papuošalais moteris visuomet atrodys stilingai  ir madingai.  Juvelyrinių gaminių prekeiviai pastebi, jog vyrai taip pat noriau renkasi sidabro gaminius nei kitų tauriųjų metalų. Paklausus jų nuomonės, kodėl sidabro gaminiai tokie populiarūs tiek vyrų, tiek moterų tarpe, tenka išgirsti, jog, tiesiog,  šis metalas vienu metu geba atrodyti  ir santūriai,  ir prabangiai.

Taigi, jeigu įsigijote sidabrinius papuošalus ar ruošiatės tą padaryti, verta žinoti, jog sidabras reikalauja šiek tiek dėmesio. Neužtenka juos  tik nusiimti ir padėti bet kur ir bet kaip, tikintis, jog tokia neatsakinga priežiūra leis visuomet džiaugtis nepriekaištinga sidabrinių gaminių išvaizda. Tad ką reikia žinoti, kad sidabriniai papuošalai visuomet spindėtų ir atrodytų kaip nauji?

  • Jeigu norite, kad ateityje nereiktų ieškoti rimtesnės sidabrinių papuošalų valymo pagalbos, nedėvėkite jų kai naudojate kūno priežiūros priemones: prausiatės muilu, dažotės plaukus ar kuo nors purškiate kūną;
  • Nedėvėkite papuošalų, ypač masyvesnių, ir sportuodami, maudydamiesi baseine arba užsiimdami veikla, kuri reikalauja didelio prakaito išsiskyrimo;
  • Sidabrinius papuošalus geriausia laikyti sausoje, sandariose dėžutėse. Puiku, jei sidabro gaminiai išvengs ilgalaikio kontakto su besikeičiančiu atmosferos poveikiu. Tad vonios kambaryje pamiršti sidabriniai papuošalai – išties prasta jų priežiūra;
  • Jeigu sidabro gaminius reikia nuvalyti, naudokite minkštas, neturinčias savyje abrazyvinių dalelių, medžiagas. Be abejonės, būtų idealiausia įsigyti sidabro gaminiams valyti skirtą šluostę.

Kaip matot, sidabro papuošalai reikalauja ne itin kruopščios priežiūros. Tereikia žinoti keletą esminių taisyklių ir galėsite džiaugtis skoningais ir originaliais papuošalais ne vienerius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *