Įpusėjus pirmajam rudens mėnesiui, norime to ar ne, – tenka susitaikyti, jog orai kuo toliau, tuo labiau po truputį atvės. Kai kuriuos atsisveikinimas su saulėtais, šiltais orais, ilgais vakarais, lengvais drabužiais pradeda slėgti, o štai kai kurie nuo to stengiasi apsisaugoti ir sugalvoja sau įvairių veiklų, ramiai stebėdami gamtos pasiruošimą žiemos miegui… Taigi, pateikiame praktiškų patarimų, kurie ir Jums padės neprarasti geros nuotaikos ir leis priimti rudenį tokį, koks jis yra: su visais trūkumais ir privalumais.

Kad ir kaip bebūtų – pirmu smuiku griežia nusiteikimas. Kaip pradėsime ir pasitiksime šį gamtos tarpsnį, tokį jį ir matysime. Jei nuolat nerimaujame ir esame viskuo nepatenkinti tikrai nepastebėsime gražių rudens rytų, kurių metu saulė jau nebebūna tokia ryški ir nepakyla taip aukštai, nematysime po truputį auksine spalva nusidažančių medžių, besidraikančių saulės nutviekstų voratinklių – visi šie dalykai pažvelgus iš kitos pusės gali stipriai erzinti, priklausomai nuo mūsų požiūrio.

Žinoma, be perstojo prapliupęs dangus ne vienam gali sugadinti nuotaiką, tačiau juk sako, kad nėra blogo yra – yra tik netinkama apranga. Nors galima prieštarauti, tačiau orui nepritaikyta apranga išties gali sugadinti gražią dieną, tiesa? Rudenį daugelis mėgstame įlįsti į tamsius, niūrius drabužius. Be abejo, tai labai praktiška, kadangi mažėja tikimybė išsipurvinti, tačiau, jeigu kurią dieną mums norisi apsirengti ryškiai – taip ir reikėtų daryti. Svarbiausia taisyklė renkantis drabužius – gerai jaustis ir … nesušalti! Ruduo – gana apgaulingas metas, kai galime nejučia peršalti, todėl būtina gera apranga: pakankamai šiltos vyriškos ir moteriškos striukės, uždaresni, neperšlampami batai. Vyrams dažniausiai svarbiausias rodiklis yra patogumas, o štai moterims aktuali ir mada. Dėl to didesnis drabužių asortimentas pritaikomas būtent dailiosios lyties atstovėms. Drabužių pardavėjai stengiasi, jog jų siūlomos rudeninės moteriškos striukės, paltai, batai, šiltesni megztiniai atitiktų įvairių stilių mėgėjų poreikius.

Nusiteikimas, apranga išties svarbu, tačiau gerą savijautą ir nuo įvairių peršalimų, negalavimų gelbsti tinkama mityba. Blogai maitinantis gali pasireikšti slogi nuotaika, sutrikti normali organizmo veikla. Dėl to rudenį dažnai žmonėms pasireiškia plaukų slinkimas, odos sausėjimas, perštėjimas ir panašūs matomi simptomai. Negydant galime sulaukti net ir skaudžių pasekmių, tačiau pirmiausia svarbu rasti sutrikimų priežastis, pavyzdžiui, plaukų slinkimas gali prasidėti dėl atsiradusių pleiskanų, nuo naudojamų netinkamų plaukų priežiūros priemonių, tačiau priežastys gali slypėti ir būti kur kas rimtesnės. Plaukų slinkimas gali būti įtakotas įvairių ligų, jų gydymo metodų, susijęs su hormonų pokyčiais organizme. Dėl to pastebėjus, jog plaukai pradėjo slinkti daug gausiau nei įprastai, verta kreiptis į gydytojus, kurie nustatę priežastis paskirs reikalingą gydymą.

Rudenį taip pat labai svarbu užsiimti mėgstama veikla, kuri gali praskaidrinti net ir liūdniausią dieną. Be abejo, jei dirbame, labai svarbu, jog ši veikla mums patiktų. Tikriausiai keltis kiekvieną rytą į nepatinkantį darbą būtų išties sunku, ir pabustume gana pikti, tačiau visai kitaip – kai keliamės, nes mus ta veikla džiugina. Tačiau gyvenime tam tikrais tarpsniais esame priversti veikti ne vien tai, ką labai mėgstame: mokytis, studijuoti, kurį laiką dirbti ne tai, ką norėtume. Dėl to pravartu neapleisti ir lankyti kitus mėgstamus užsiėmimus, kurie mums suteikia malonių emocijų. Nežinote, ko norite? Pradėkite sportuoti. Sportas grynina mūsų mintis, išjudina kūną, suteikia daugiau  jėgų, leidžia geriau pasijusti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *