kelionės į egiptą

Kelionės į Egiptą ir kitur…

Ką reiškia keliauti? Ar išvyka į parduotuvę yra kelionė? Paprastai keliavimas siejamas su kitu miestu, o labiausiai – su kita šalimi. O kokios gi priežastys skatina kur nors nuvykti? Apie tai ir pakalbėsime. Skaitykite toliau.

Kelionės į Egiptą ir nuvykimas į Lenkiją – du skirtingi dalykai. Tačiau abiem atvejais išvažiuojama (išskrendama) toliau nuo namų, atsiduriama svečioje aplinkoje, pasisemiama įspūdžių. Skiriasi atstumas, skiriasi kultūros, skirtumų yra ir daugiau. Įvairios kompanijos siūlo prabangius viešbučius, užsimena apie išskirtinį maistą ar šiltą klimatą. Bet ir tai dar ne viskas, kas žmones traukia sėsti į autobusą ar lėktuvą.

Mažų kainų paieška

Neskubėkite apsigauti. Kalbėsime ne apie kelionių kainas, o apie tai, kad pati kelionė tampa mažų kainų paieška. Visuotinas nusiteikimas – Lenkijoje prekės pigesnės. Tad šiuo tikslu važiuojama į kaimyninę šalį. Tai veikiausiai nėra atostogų maršrutas, bet visgi pabuvojame svetur (kad ir kaip arti tas „svetur“ yra).

Kainos – dominantis dalykas kone visose srityse. Bet ar kelionės į Egiptą pasirenkamos todėl, kad toje egzotiškoje šalyje parduodamos pigios prekės? Tikrai ne, ši mintis veikiau humoristinė, o ne rimta.

O kaipgi pigių kelionių paieška? Taip, šiuo atveju Egiptas, Turkija ir kitos valstybės vertinamos kaip puiki galimybė atostogauti, tačiau stengiamasi rasti kompromisą tarp gerų atostogų ir mažų kainų. O ką daryti, jei norisi sutaupyti? Dėmesys krypsta į paskutinės minutės pasiūlymus – mažų kainų lygą.

Paskutinės minutės pasiūlymai

Sutaupyti – ne problema. Net gyvenant didelių kainų nuotaikomis įmanoma rasti kelionių priimtinomis kainomis. Puikus pavyzdys – paskutinės minutės pasiūlymai. Ir ne tik piramidžių kraštas, ne tik įspūdingi viešbučiai tampa prieinami. Netgi galima teigti, kad pasinaudojus paskutinės minutės pasiūlymu geri įspūdžiai įkainojami draugiškiau.

Tiesa, kai kada paskutinės minutės kelionės būna kompromisinės. Todėl kiekvienas nusprendžia, ar tai tinkamas variantas, ar visgi nelabai. Kaip nusprendžiama, taip ir padaroma.

Noras pakeisti aplinką

Tęsiant temą apie priežastis, skatinančias aplankyti svečias šalis, verta paminėti populiarią frazę: noriu pakeisti aplinka. Tai stipri priežastis, lemianti norą keliauti. Kartais žmonės supranta, jog pernelyg ilgai užsisėdėjo namie, aplinka tapo monotoniška, trūksta įkvėpimo. Ir tada nusprendžiama užsisakyti bilietus į Egiptą, Turkiją ar kokią arčia esančią valstybę.

Kelionių organizatoriaus vaidmuo renkantis kelionę

Kas dar turi įtakos sprendimui krautis lagaminus? Ogi kelionių organizatoriai. Maloniai nuteikianti reklama, aktuali pateikiama informacija – tai yra susiję su išvykimu.

Jei kelionių organizatorius pateisino lūkesčius, tuomet tikėtina, jog ir kitą kartą bus naudojamasi jo paslaugomis. Akivaizdu, kad nauda yra abipusė – džiaugiasi ir keliaujantieji, ir organizuojantieji.

Jei keliones organizuojanti kompanija atrodo nemandagi, jei pasiūlymai netraukia, tai ir nesirenkama jos paslaugų. O jei viskas priešingai, tada ruošiamasi krautis lagaminus ir gėrėtis kraštais, nepaliekančiais abejonių.

Įspūdžių fiksavimas

Kelionės į Egiptą ar į kitą pasaulio vietą gali dominti siekiant išlaisvinti kūrybą. Sakykim, turite tinklaraštį. Norite aprašyti Egipto atmosferą, bet pirmiausia reikėtų ten nuvykti. Tad susidedate daiktus ir skrendate į saulėtąjį ir piramidėmis garsų kraštą.

Arba jus labai domina istorija ir trokštate apsilankyti Vokietijos senamiestyje. Arba pabuvoti Latvijoje bei Estijoje ir palyginti, kas ten kitaip, nei Lietuvoje.

Įspūdžių fiksavimas irgi veikia kaip skatinamasis veiksnys. Nesvarbu, ar rašote tinklaraštį, ar esate fotografas, ir vienu, ir kitu atveju kelionės ir kūryba – palyginti netolimos sąsajos.

Verslo reikalai

Truputį kitoks aspektas – verslo reikalai. Įmonių savininkai, veiklūs asmenys globaliai žvelgia į pasaulį, apsilanko tokiose vietose, kurios daugeliui atrodo kaip didžiausia egzotika. Kad ir Kinijoje.

Sunku pasakyti, ar įmanoma derinti verslą ir atostogas. Tai priklauso ir nuo konkrečios veiklos, nuo verslo ir nuo kelionės tikslo. Ir, aišku, nuo paties žmogaus.

Suprantama, ne kiekvienam verslininkui svarbu nuskristi į Kiniją. Lygiai taip pat ir samdomą darbą dirbantiems lietuviams įdomios skirtingos šalys. Pavyzdžiui, dirbate biure su trimis kolegomis. Jūsų svajonė – Egiptas. Vieno kolegos noras – Japonija. Kito kolegos noras – Olandija. Trečio bendradarbio noras – Kanada. Ir būtų keista teigti, kad kuri nors svajonė neva bloga.

Emigracija

Yra trumpalaikės kelionės ir yra emigracija. Pinigų stygius, perspektyvų stoka… Ir lagaminai paruošti, lėktuvo bilietai nupirkti. Tačiau tai jau kiek kita tema, labiau susijusi su šalies skauduliais, o ne maloniu laisvalaikiu. Tad norint aptarti emigracijos klausimus vertėtų rašyti atskirą straipsnį.

Plati maršrutų pasiūla – galimybė puikiai pakeliauti

Ką gi, yra ne viena priežastis, skatinanti keliauti. Ar tai būtų kelionės į Egiptą, ar gerokai trumpesnės išvykos į arčiau esančias valstybes. Kiekvieno interesanto norai skirtingi. Aišku, esama ir tokių pat – pailsėti, pavaikščioti egzotiškame mieste, paskanauti tradicinių patiekalų, pasidaryti gražių nuotraukų… Gera žinoti, kad šiais laikais siūloma įvairiausių kelionių variantų, todėl išsirinkti turėtų kiekvienas. O jei kišenėje nepridėta banknotų, į domėjimosi lauką patenka paskutinės minutės kelionės, kurių kainos stebinančiai patrauklios.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *