Sveikata

Prausikliai – “must have” priemonė odos sveikatai bei grožiui

Prausikliai Nuvalius storą makiažo sluoksnį, akis akin susiduriama su tikrąja odos būklę. Deja, vaizdelis nedžiugina dažnos moters: ryškėjantys senatvės požymiai, išsausėję ar, priešingai, blizgantys odos plotai, ne laiku prasikalantys spuogai ir kitos problemos. Tobula oda genetika apdovanojo retą, tačiau kasdienės pastangos ją prižiūrint gali atnešti išties pavydėtinus rezultatus. Prausikliai – odos priežiūros priemonė, kuriai vietos savo kosmetikos lentynėlėje atrasti tiesiog būtina. Parduotuvėje laukia platus šios prekės grupės asortimentas (pažiūrėkite, ką siūlo odapro.lt) : kaip išsirinkti prausiklį, geriausiai atitinkantį odos poreikius?

Kiekvieną minutę mūsų odą atakuoja daugybė dirgiklių – dulkės, purvas, prakaitas, negyvos ląstelės. Prausikliai – būtinas įrankis, saugantis, jog minėti teršalai neužkimštų odos ir leistų jai kvėpuoti. Esminė klaida – aplaidus pastarųjų pasirinkimas: susiviliojama stulbinančiomis nuolaidomis, draugių rekomendacijomis ar parduotuvių konsultančių vilionėms. Naudojant odai netinkamą gaminį, pastarajai padaroma meškos paslauga: prausiklis, užuot suteikęs nepriekaištingą švarą ir kasdienį puoselėjimą, gali pašalinti viršutinį apsauginį sluoksnį, skatinti pleiskanojimą, alergines reakcijas ir panašiai. Kenksmingas ir besaikis prausiklių, šveitiklių naudojimas. Pastarieji, pašalinantys negyvas odos ląsteles ir taip gaivinantys bei jauninantys odą, turi būti dozuojami itin saikingai: visiškai užtenka dviejų kartų per savaitę, o turint jautrią odą, reikėtų apsiriboti vos vienu.

Prausikliai, kaip ir kitos kosmetikos priemonės, turi būti renkamasi prieš tai išsamiai perskaičius etiketę: tai garantuoja, jog investicijos į prekę pasitvirtins.

  • Pageidautina, jog prausiklio sudėtis būtų kuo natūralesnė. Etanolis ir kiti priedai nors ir yra pajėgūs efektyviai susidoroti su odos nešvarumais, gali sudirginti ar net alergizuoti odą.
  • Kuo mažiau dažiklių, kvapiklių, konservantų ir kitų “patrauklių” priedų, tuo produktas draugiškesnis odai. Pastarieji gali stipriai sudirginti odą ar net lemti uždegimą.
  • Atrodo, kuo prausiklis stipriau putoja, tuo efektyviai nuvalo nešvarumus. Iš tiesų taip, tačiau dėl didelės koncentracijos gali būti pažeidžiama ir apsauginė odos plėvelė.

Muilas negali atstoti prausiklio: kasdienio naudojimo priemonė efektyviai nuvalo makiažo likučius bei kitus per dieną susikaupusius likučius, o šveičiamieji prausikliai pašalina suragėjusį odos sluoksnį, taip pastebimai pastarąjį “atšviežindami”.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *