Jeigu paskolos jums reikia būtent su kuo mažesnėmis palūkanomis, tai šiuo metu dairytis turėtumėte ne tik į greitųjų paskolų bendroves. Dabar geresnių skolinimosi sąlygų ieškantys vartotojai turėtų labiau atkreipti dėmesį į privačių kreditorių bei sutelktinio finansavimo operatorių veiklą. Šiose vietose skolinimosi sąlygos yra žymiai palankesnės nei bet kurioje greitųjų kreditų bendrovėje. Tiesa, tiek vienur, tiek kitur taikomi skirtingi reikalavimai. Norintiems geresnių sąlygų reikėtų turėti ir užstatą, o svarbiausia – dažniausiai reikalaujama įkeisti nekilnojamą turtą. Privatūs kreditoriai ir sutelktinio finansavimo operatoriai paskolos jums išduoti negalės tam tikrais atvejais, o kokiais – skaitykite žemiau.

Sutelktinio finansavimo operatoriai nepriima kredito paraiškų iš tų, kurie yra nemokūs. Lietuvoje nemokaus asmens statusą suteikia tik teismas, tad jeigu jūs jau esate pakliuvę į bėdą ir teismas pripažino jus nemokiu, tai jums jau nebereikėtų tikėtis jokių finansinių paslaugų – niekas jų suteikti jums negalės. Taip pat reikėtų paminėti, kad nemokus asmuo nėra tas pats kas žmogus, kurio prastas kreditingumas – tai skirtingi statusai ir reikšmės. Nemokūs asmenys dažniausiai siekia asmeninio bankroto, o turintys prastą kreditingumą gali būti netgi dirbantys ir gaunantys pajamas.

Kalbant apie prastą kreditingumą turinčius vartotojus, tai šie asmenys paprasčiausiai turi labai mažas pajamas arba jų skolinimosi galimybės jau išeikvotos dėl pasiektos ribos. Riba yra paprasta –  40 procentų pajamų negali būti skiriama finansų įstaigų suteiktų paslaugų apmokėjimui. Tad, jeigu jūs jau turite paėmę paskolas iš kelių kredito teikėjų ir jau pasiekėte minėtą ribą, tai naujas kredito teikėjas jums paskolos suteikti negalės, nebent kalba eina apie refinansavimo galimybę.

Kas liečia skolinimąsi iš privačių kredito teikėjų bei sutelktinio finansavimo platformų, tai turėtumėte žinoti, kad daugelis šių kreditorių irgi atlieka kreditingumo patikrinimą. Nors privatiems kreditoriams to daryti nereikia, jie vis tiek žiūri ar asmuo gauna pajamas. Tiesa, norint pasiskolinti iš privataus kredito teikėjo, jūs privalėsite pasirašyti hipotekos sutartį, kuri jus įpareigos įkeisti nekilnojamą turtą. Jeigu skolinimosi metu jūs neturėsite ką įkeisti privačiam kredito teikėjui, tai paskolos negausite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.