, , ,

Nuotolinio mokymo sistema ir jos poveikis tobulėjimui

mokymai

Per pastaruosius metus, kada išgyvenome pasaulinę pandemiją, skaitmeninė mokymosi platforma arba nuotolinio mokymo sistema, itin išpopuliarėjo. Sistema skirta planuoti ir valdyti ugdymo procesus, įskaitant ugdomojo turinio medžiagą besimokantiesiems, atlikti darbuotojų žinių vertinimą ir kitas ugdymo valdymo procesų funkcijas darbo ar mokymosi įstaigose.

Nuo tada, kai buvo sukurta ir įdiegta pirmoji nuotolinio mokymo sistema, ji padarė didžiulį perversmą švietimo ir verslo įstaigose. Kalbant apie tobulėjimą, tai iš esmės pakeitė įmonių gebėjimus prisitaikyti prie pokyčių, tapti greitesnėmis, bei efektyviau reaguoti ir valdyti nuotolinio darbo procesus.

Vienas iš bene didžiausių ir pagrindinių nuotolinio mokymo sistemos privalumų yra centralizavimas. Tai reiškia, kad visa mokymo medžiaga yra saugoma ir tvarkoma vienoje vietoje, todėl yra lengvai prieinama įgaliotiems naudotojams – darbuotojams, mokytojams, mokiniams. Ši centralizuota duomenų saugykla supaprastina įvairiausio turinio valdymą.

Besimokantieji gali naudotis mokymo medžiaga bet kuriuo metu, kiek nori kartų ją pasikartoti ir iš bet kur, naudodamiesi savo kompiuteriais ar mobiliaisiais įrenginiais ir kur yra interneto ryšys. Šis lankstumas ypač vertingas įmonėms, neturinčioms fizinės įmonės vietos, kur darbuotojai dirba iš namų. Taip pat ir po pasaulį išsibarsčiusioms darbo komandoms.

Sistemiškumas, ugdymo procese, yra kertinis veiksnys. Būtent nuotolinio mokymo sistemos  atstovauja struktūrizuotą ir sistemingą požiūrį į švietimą. Ji leidžia mokymo įstaigoms ir įmonėms planuoti ir organizuoti darbuotojų ar besimokančiųjų ugdymą, užtikrinant, kad švietimo turinys būtų pateikiamas nuosekliai ir pagal iš anksto nustatytą mokymo programą, o ne padrikai.

Taip pat siekiant užtikrinti atitiktį reikalavimams ir kad darbuotojai turėtų naujausius privalomus sertifikatus bei nuolat tobulintų savo žinias, nuotolinio mokymo sistema  padeda stebėti mokymų metu įgytų sertifikatų galiojimo terminus. Kai darbuotojai baigia privalomus pakartotinius mokymus, sistema gali informuoti apie artėjantį sertifikatų galiojimo pasibaigimą.

Popieriniai vadovėliai ir knygos šiuolaikiniame pasaulyje tampa šiek tiek nuobodu. Tad kodėl nepasinaudojus galimybe padaryti mokymo procesą įdomesnį, pasitelkiant nuotolinio mokymo sistemas? Jų siūlomos funkcijos, leidžia kurti įdomius ir vizualiai patrauklius mokymus, o tai ne tik pagerina mokymosi patirtį, bet ir didina besimokančiųjų motyvaciją bei susidėjimo išlaikymą. Moksliškai įrodyta, kad interaktyvus turinys ir įvairūs interaktyvūs elementai padaro mokymo procesą net keletą kartų efektyvesnį, tad pabandyti tikrai verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *