Žvakės – tai interjero puošmena, kuri padeda sukurti namuose daugiau jaukumo. Tiesa, norint geriausių rezultatų, svarbu įsigyti kokybišką žvakę. Jos kokybė priklauso nuo medžiagų, gamybos įrankių ir viso gamybos proceso.

Mes, Decoliu.com komanda, nutarėme aptarti pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos galėsite lengviau pasirinkti kokybišką žvakę.

1. Žvakė pagaminta laikantis griežtų protokolų ir patikrinta gamintojo

Patyrę žvakių gamintojai nuolat tobulina receptūrą ir išbando pirmuosius žvakių vienetus. Gaminant žvakę, labai svarbu naudotos medžiagos. Taip pat – kokiais kiekiais ir koncentracijomis žaliavos buvo dedamos, kokia temperatūra naudota kiekviename žvakės gamybos etape ir pan.

Labai svarbu, kad žvakė būtų pagaminta specialistų, laikantis griežtų gamybos reikalavimų ir patikrinta užbaigus gamybos procesą. Perkant pasidomėkite, ar Jums patikusi žvakė atitinka šiuos kriterijus.

2. Dagtis dega taisyklingai

Žvakės dagtis turėtų būti tinkamo ilgio, kad uždegus žvakę, susidarytų įprasta liepsna. Štai kokie kriterijai rodo, kad dagtis yra kokybiškas ir tinkamo ilgio:

  • Liepsna nėra pavojingai didelė, dagtis ne per trumpa ir vos dega;
  • Dagtis nerūksta (jei dagtis buvo apipjaustyta pagal instrukcijas, dagtis prižiūrimas)’
  • Dagtis nepaskęsta tirpstančiame karštame vaške užpūtus žvakę;
  • Dagtis yra centre (kitaip vaškas įkaista netolygiai ir pavojingai įkaista viena indo pusė).
  • dagtis yra ne per maža ir per nurodytą rekomenduojamą degimo laiką išlydė visą vaško telkinį (po ~3 degimo per 4 valandas standartiniame 70 mm skersmens stikle turi visiškai ištirpti į šonus),

3. Žvakės skleidžia malonų kvapą

Kvapas yra labai individualus veiksnys: ne kiekvienas gali namuose deginti kvapiąsias žvakes. Dalis žmonių dėl alergijos, mažų vaikų ar gyvūnų ir teikia pirmenybę nekvapioms žvakėms. Tačiau jei žvakė yra kvapni, vadinasi, jos gamyboje naudojamas kvapas arba eteriniai aliejai.

Jų kokybė ir koncentracija lems aromatą, jo intensyvumą ir ilgaamžiškumą. Tos pačios koncentracijos kvapiųjų aliejų, naudojamų vaške, kvapas bus stipresnis nei eteriniai aliejai. Pastarieji bus subtilesni, švelnesni.

Labai svarbu ir tai, kokios kilmės yra vaškas. Pavyzdžiui, skirtingai nei parafino ar bičių vaškas, augalinis vaškas linkęs susilpninti žvakės kvapą. Taigi, perkant žvakę turėkite omenyje ir šį aspektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *