Colored-boards-colors-22186628-2560-1441Medinės lauko dailylentės šių laikų visuomenėje išlieka itin populiaria statinio apdailos detale. Nors rinkoje šiuo metu vyrauja itin didžiulė apdailos medžiagų įvairovė, dailylentes įprasta rinktis įvairių pastatų išorės atnaujinimui ar visiškam jo įvaizdžio pakeitimui. Visos šios medžiagos skiriasi savo ypatumais, montavimo bei priežiūros aspektais. Kad namo išvaizda būtų tinkamai įkomponuota supančioje aplinkoje, privaloma dailylentes pasirinkti tinkamai.

Medžio apdailos reikmenų pardavimo vietose gausu pačių įvairiausių dailylenčių. Visos jos skiriasi ne tik savo spalva ar raštu, bet ir pačia forma, montavimo savybėmis. Įprastomis tapusios rąsto formos dailylentės, sumontuotos ant pastato, sukuria natūralaus medžio rąstų įvaizdį, kuris plačiai paplitęs kaimo sodybose, sodo nameliuose ir vasarnamiuose. Kitas dailylentes renkamasi dėl išskirtinų montavimo savybių, pavyzdžiui rombo formos dailylentės nėra montuojamos viena su kita. Tarp šių apdailos lentelių paliekami tam tikro atstumo tarpeliai. Dar kitos rūšies lentelės – sujungiamos tik abiejuose dailylenčių galuose, kas užtikrina stabilumą.

Medines lauko dailylentes gamintojai įprastai gamina iš eglės ar pušies. Proceso metu mediena turi būti tinkamai išdžiovinama, kadangi netinkamo drėgnumo lauko apdailos lentelės džiūdamos gali deformuotis, skilti ar palikti kitus neestetiškus defektus. Vėliau tokias lenteles būtina obliuoti, kad jos įgautų lygų paviršių ir tinkamą išvaizdą. Tokias dailylentes jau galima pristatyti prekybai, nes jos atitinka visus standartus ir reikalavimus. Nusipirktas lenteles būtina laikyti sausoje vietoje, kadangi nuo drėgmės jos taip pat gali lengvai deformuotis.

Naujų dailylenčių pirkimui reikia skirti šiek tiek laiko, kadangi dailylentės turi būti komponuojamos ne tik prie namo, bet ir prie pačio aplinkos eksterjero. Jei gyvenate kaimo vietovėje ar atokiau nuo miesto, galbūt tinkamas dailylenčių pasirinkimas bus labiau orientuotas į natūralaus medžio formą ir išvaizdą. Tuo tarpu arčiau miesto esantiems gyvenamiesiems namas priimtinesnis bus modernesnių dailylenčių pasirinkimas. Visa tai priklauso nuo individualių poreikių ir išteklių, tačiau rinktis skubotai nederėtų, kadangi tai ilgalaikė statinių apdailos detalė.

Rinkoje gausu pačių įvairiausių namo apdailos priemonių, todėl pasirinkimas labiausiai priklauso nuo individualių gyventojų poreikių. Galima sukurti tiek įprastą, tiek išskirtinį namo įvaizdį – sprendimas priklauso tik nuo pačio žmogaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.