,

Kurjeriai ir kurjerių paslaugos: keletas daugeliui dar negirdėtų faktų

Visame pasaulyje kurjerių paslaugos yra žinomos jau ne vieną tūkstantmetį. Šiandien daugumai iš mūsų kurjeriai gelbsti pristatant reguliariai iš įvairių internetinių parduotuvių užsisakomas prekes ar siunčiant siuntinius savo draugams, giminaičiams ar klientams. Ir nors visa tai yra tapę neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, retas žmogus galėtų pateikti bent vieną įdomų faktą apie kurjerius ir kurjerių paslaugas.

Kurjerių paslaugų ištakos

Įdomu, kaip visa tai prasidėjo? Pirmieji istorijoje kurjeriai, apie kuriuos informacija buvo rasta senuosiuose papirusuose, mena net 2400 m. pr. Kr. senovės Egiptą. Šiuo istorijos laikotarpiu faraonai pasitelkdavo vergus tam, kad jie transportuotų svarbią informaciją gyventojams ir valdžios atstovams. Žinoma, nuo tų laikų kurjerių rinka patyrė labai reikšmingų ir akivaizdžių pokyčių!

UPS kurjerių atsiradimas

Šiandien vos tik išgirdus UPS pavadinimą daugelis žmonių akimirksniu supranta apie ką yra kalbama. Tai yra viena iš pačių didžiausių kurjerių kompanijų pasaulyje, tačiau tokia ji buvo ne visuomet. Šią kompaniją dar 1907 m. įsteigė du paaugliai, kurie ją pavadino „American Messenger Company“. Tuo tarpu 1919 m., po labai reikšmingo kompanijos augimo, pavadinimas buvo pakeistas į UPS.

Kurjeriai kino filmuose

Nors apie kurjerius kino filmuose iki šiol yra kalbama ir rodoma pakankamai retai, vis dėlto ir jų paslaugos yra ekranizuotos didžiuosiuose kino ekranuose. Pavyzdžiui, aktorius Tomas Henksas suvaidino pagrindinį vaidmenį 2000 m. filme „Prarastasis“, kuriame buvo pasakojama istorija apie labai gerai žinomos kurjerių kompanijos FedEx darbuotoją, po lėktuvo katastrofos atsidūrusį negyvenamoje saloje. Taip pat šios kurjerių kompanijos autobusiukas pasirodė ir filme „Pabėgusi nuotaka“, kuriame vaidino įžymioji Džiulija Roberts. UPS ir FedEx kurjerių kompanijų autobusiukai pastebimi ir filmuose „Zombieland“, „Cash Cab“, „Cars“ ir „Stormchasers“

DHL kompanijos pavadinimas

Ar kada nors pagalvojote, ką reiškia visiems puikiai žinomos kurjerių paslaugas teikiančios kompanijos DHL pavadinimas? Tai nėra tik atsitiktinės raidės. Iš tikrųjų jos reiškia Dalsey, Hillblom ir Lynn – tai yra trijų šios kompanijos įkūrėjų pavardės. DHL buvo įkurta 1969 m. Kalifornijoje. Iki šiol DHL kompanija JAV yra viena greičiausiai augančių kurjerių kompanijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *