išsiplėtę nosies kapiliaraiKiekvieną žiemą daugumą moterų iš proto veda šiaurinio vėjo padariniai veido odai. Juk rankas visuomet saugome mūvėdamos pirštinaites, o štai veido taip lengvai nepaslėpsi. Tenka grįžus po darbo kiekvieną vakarą kruopščiai tepti veidą kremais, kurie atitaisytų šalčio žalą odai. Tačiau ar visada pasirenkame tinkamas kosmetikos priemones žiemos metu? Kaip žiemos metu prižiūrėti veidą tiems, kurie turi itin jautrią odą (būdingi išsiplėtę nosies kapiliarai, degantys skruostai)?

Po žiemos oda būna išsausėjusi, vietomis net sutrūkinėjusi, išryškėja kapiliarai ant veido, lūpos suskerdėjusios ir, atrodo, niekas negali padėti, tik laikas ir pavasaris. Tačiau tai netiesa – viską galima kontroliuoti tinkamomis kosmetikos priemonėmis. Žinoma, iš karto reikėtų atskirti veido kapiliarus – tai dažniausiai yra ne estetinė bėda, o rimtas odos sutrikimas, kuris išprovokuojamas karščio, šalčio, tam tikro maisto ir gėrimų. Tad dėl kapiliarų gydymo tiesiog būtina pasitarti su dermatologu.

Kas liečia įprastą odos priežiūrą žiemos metu, nepasikliaukite reklamomis ir nusipirkite aliejinį ir maitinantį veido ir rankų kremą, kuriuo teptumėtės prieš eidama į lauką. Jautrios odos savininkams rankos skerdėja net ir nešiojant pirštines, tad patariama kremu tepti ne tik veidą, bet ir rankas.

Pagrindinė klaida, kai moterys žiemos periodu renkasi drėkinamuosius kremus, kurių pagrindas – vanduo. Tačiau vandens pagrindo kremai ne tik nepadės, bet ir net gi pakenks. Aliejaus pagrindo kremai ant veido sukuria apsauginę plėvelę, kuri neleidžia iš odos paviršiaus pasišalinti natūraliai drėgmei, todėl oda žvarbiame ore palaikoma apsaugota.

Kita vertus, riebus kremas padeda tik šaltyje. Staiga atsidūrus šiltoje patalpoje tokia kosmetikos priemonė turės atvirkščią efektą – užsikimš odos poros, pradės trūkinėti išsiplėtę nosies kapiliarai ar skruostų kraujagyslės, tad geriausia būtų grįžus namo nusivalyti riebų kremą ir jį pakeisti švelniu losjonu.

Jeigu jūsų oda yra itin jautri ir jokie kremai žiemos metu nepadeda jai išlikti sveikai, kreipkitės į dermatologą. Gali būti, jog sergate kokia nors paveldima ar lėtine odos liga, kuomet būtinas gydymas vaistais ar tam tikromis procedūromis. Gydytojas nustatys jūsų odos būklę ir gydymo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *