Vadovaujančio personalo atranka ne veltui dažnai papildoma psichologų – konsultantų dalyvavimu. Šie specialistai pasitelkiami norint įvertinti kandidatų asmenines savybes. Juk geri įmonės vadovai turi pasižymėti ne tik pakankamomis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, bet ir atitinkamomis asmeninėmis savybėmis. Kokios gi savybės yra svarbus privalumas geram vadovui?

  • Diplomatiškumas

Diplomatiškas žmogus visuomet moka prisitaikyti prie situacijos, yra įžvalgus ir pasižymi greita orientacija. Vadovams šios savybės ypač svarbios santykiuose su verslo partneriais bei vedant derybas. Diplomatiškumas taip pat praverčia ir kasdieniniame darbe. Vadovaujant personalui gebėjimas diplomatiškai spręsti problemas labai vertinamas darbuotojų tarpe. Tad šią savybę galima drąsiai vadinti vienu pagrindinių kriterijų, pagal kurį turi būti atliekama vadovaujančio personalo atranka.

  • Komunikabilumas

Gebėjimas tinkamai bendrauti su įvairias žmonėmis yra vertinamas visose pareigose, kurios susijusios su komunikacija. Vadovo pareigos apima tiek bendravimą su verslo partneriais, tiek komunikaciją su darbuotojais. Komunikabilus vadovas visuomet mokės ne tik rasti tinkamą bendravimo stilių atsižvelgiant į situaciją, bet ir panaudodamas šią savybę lengviau spręs iškilusius nesutarimus. Kuomet vykdoma personalo atranka, ši vadovo savybė įvertinama susitikimo metu arba pagal kandidato atliktus testus .

  • Organizuotumas

Ne kiekvienas žmogus sugeba produktyviai planuoti darbo laiką, veiksmų seką ir numatyti kelis žingsnius į priekį. Šiais gebėjimais pasižymi tik organizuoti ir motyvuoti vadovai. O tokios savybės vadovo darbe yra labai svarbios. Jos praverčia tiek planuojant kasdienius darbus, tiek kuriant ilgalaikę strategiją įmonės tobulėjimo tikslais.

  • Iniciatyvumas

Be abejo, vadovui, kuris yra įmonės vedlys, ryžtingumas yra būtinas. Įmonės sėkmė dažnai pasiekiama vadovo tvirtos nuomonės turėjimo ir atkaklaus tikslų siekimo dėka. Tačiau čia taip pat svarbi savybė būti iniciatyviam ir savo šiuo bruožu netgi įkvėpti įmonės darbuotojus. Linkęs rodyti iniciatyvą vadovas motyvuos ir skatins tobulėti visus įmonės darbuotojus. O darbuotojai, kurie nuolat tobulėja neabejotinai yra vertinami kiekvienoje įmonėje.

Šios pagrindinės savybės vertinamos, kai atliekama vadovaujančio personalo atranka. Jei vadovo ieškoma nesinaudojant specialistų paslaugomis ir neatliekant psichologinių testų, susidaryti įspūdį apie kandidato asmenybę gali padėti rekomendacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.