skalbimo mašinų remontasSkalbimo mašina – tai nepakeičiamas elektrinis buitinis prietaisas, skirtas drabužiams ir kitai namų tekstilei (rankšluočiams, patalynei) skalbti. Todėl labai svarbu išsirinkti sau tinkamą skalbyklę. Idealu, kai funkcionalumas ir dizainas sutampa, tačiau svarbiausia rinktis skalbimo mašiną pagal parametrus ir jos pagaminimo kokybę. Kadangi skalbimo mašinų remontas sukelia daug rūpesčių  ir gali daug kainuoti, todėl patartina nepersistengti taupant šiam prietaisui. Renkantis skalbyklę, būtina atkreipti dėmesį į jos patalpinimo vietą ir apsispręsti,kokios talpos ir rūšies skalbimo mašina reikalinga.

Talpa. Skalbimo mašinų talpa matuojama kilogramais. Standartiškai skalbyklių talpa svyruoja nuo 3,5 kg iki 12kg. Gyvenant vienam, visiškai pakanka minimalios talpos skalbyklės. Dviejų asmenų šeimai rekomenduojama 5 kg, o esant gausiasnei šeimynai –  nuo 6 kg ir daugiau.

Skalbimo mašinos rūšis. Dažniausiai skirstomos į dvi rūšis:

  • Pakraunamos per priekyje esančią angą skalbyklės yra populiaresnės dėl galimos didesnės talpos ir funkcianalumo, kadangi jos paviršius gali pasitarnauti, kaip lentynėlė, susidėti įvairiems vonios reikmenims.
  • Pakraunamos per viršuje esančią angą skalbyklės patogesnės siauroms patalpoms, tačiau virš jų reikia palikti daug erdvės, kad būtų galima patogiai sudėti ir išimti skalbinius. Tokio tipo skalbyklės dažniausiai būna mažos talpos.

Vieta. Vietą skalbyklei reikia numatyti iš anksto, esant galimybei geriausiai tam tinka atskira nedidelė patalpa. Neturint tokios galimybės, skalbyklės dažniausiai statomos vonios kambaryje ar virtuvėje. Tačiau šios vietos turi savų trūkumų. Vonios kambaryje pastovi drėgmė trumpina skalbyklės ilgaamžiškumą, o virtuvėje atsiranda tikimybė skalbimui naudojamos chemijos patekti ant maisto produktų ar kitų rakandų. Renkantis konkrečią vietą, reikia įvertinti ir skalbimo mašinos išmatavimus. Standartiniai išmatavimai yra tokie: 85 cm aukščio, 60 cm pločio ir 58 cm gylio.

Kokybė. Tai labai svarbus kriterijus, renkantis skalbyklę. Labai svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją. O dar svarbiau, produkto prekinis ženklas, kuris iš esmės reiškia gamintojo kokybės valdymo standartus, naudojamus gamybos metu. Kaip žinia, žinomi gamintojai savo vardu ir reputacija nerizikuoja, visuomet teikdami vartotojui kokybišką produktą. Kad skalbimo mašinų remontas netaptų didele problema jau po pirmų metų, dėmesį reikia atkreipti ir į suteikiamą garantiją. Visoms skalbyklėms pagal Europos sąjungos direktyvas suteikiama 2 metų garantija.  Trumpesnės garantijos  neverta rinktis – tai nekokybiškas, ES  nepatvirtintas gaminys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *