Kodėl mums reikalingi akiniai nuo saulės ir kaip juos išsirinkti?

Artėjant vasarai, planuojame savo atostogas ir jau matuojamės vasarinius drabužius. Niekas neabejoja, kad saulėti orai suteikia daugiau energijos ir žvalumo, o mes jaučiamės linksmesni ir stipresni. Tiesa, nors saulė mums suteikia džiaugsmo ir stiprina imuninę sistemą, negalime paneigti ir jos žalos. Karštomis dienomis mums būtini akiniai nuo saulės ir specialūs apsauginiai odos kremai. Būdami saulėje gauname pakankamai didelį kiekį pavojingų ultravioletinių spindulių, be to, intensyvi spinduliuotė sukelia nuovargį, skatina odos išsausėjimą ir dirgina akis.

Dažniausios akių problemos

Ultravioletiniai spinduliai gali sukelti tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius akių negalavimus. Viena dažniausių problemų – akies ragenos uždegimas, kurios metu jaučiamas trumpalaikis skausmas, akys parausta, pradeda ašaroti. Itin pavojingas ilgalaikis akies pažeidimas yra katarakta arba lęšiuko sudrumstėjimas. Šiuo atveju ilgą laiką asmuo nejaučia jokių rimtų ligos požymių, tačiau metams bėgant regėjimas ima nesugrįžtamai silpti.

Kaip išsirinkti akinius nuo saulės?

Kad išvengtumėte minėtųjų problemų, turite rūpintis savo akimis. Vienas universaliausių ir patikimiausių sprendimų – kokybiški akiniai nuo saulės. Rinkitės akinius, kurie 100 proc. apsaugotų nuo ultravioletinių spindulių. Nepamirškite, kad šie akiniai apsaugo ne tik nuo intensyvios spinduliuotės, bet ir nuo vėjo ar dulkių, aplinkoje esančių nešvarumų. Žinomo gamintojo akiniai mažina akių įtampą ir gerina matomumą. Primename, kad numatytus kokybės standartus atitinkantys akiniai pažymėti ženklu CE. Be to, labai svarbu įvertinti ir akinių dydį. Jei akiniai yra per maži, jie negalės užtikrinti atitinkamos apsaugos, be to, spaus nosį ar smilkinius. Tuo tarpu dideli akiniai negalės tinkamai apsaugoti akies kraštų.

Kuo skiriasi vardiniai akiniai nuo pigių analogų?

Žmogaus akių zona yra itin lengvai pažeidžiama. Ypatingą dėmesį akių apsaugai turėtų skirti vyresnio amžiaus žmonės ir maži vaikai. Kad būtumėte tikri gaminio kokybe, nešiodami akinius jaustumėtės patogiai ir atrodytumėte stilingai, rinkitės žinomo gamintojo produkciją. Be to, šiandien vardiniai akiniai žavi gana patraukliomis kainomis ir ilgalaikėmis garantijomis. Tiesa, ekspertai primena, kad ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančių akinių, didžiausią dėmesį turėtumėte skirti ne jų formai ar rėmelio ypatybėms, bet stiklo kokybei. Rekomenduojame rinktis didesnį veido plotą uždengiančius akinius. Vienas universaliausių sprendimų – nuo saulės tamsėjantys stiklai. Tai puiki alternatyva žmonėms, nuolatos nešiojantiems akinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *