Norite atnaujinti savo namų interjerą gražiais baldais, kurie būtų ilgaamžiai ir funkcionalūs? Kad atrastumėte baldų komplektą, idealiausiai atitinkantį jūsų poreikius, reikia žinoti, kokiais principais vadovautis juos besirenkant. Mes pasikalbėjome su vienu iš didžiausių Lietuvoje baldų centrų atstovu, kad jis paaiškintų, kokiais principais verta remtis perkant naujus minkštus baldus ir kokias klaidas dažniausiai daro pirkėjai.

  • Stilius. Be abejo, kokį stilių pasirinksite priklauso ir nuo to, kokio stiliaus jūsų namų interjeras. Dabar populiarūs itališki minimalistiniai baldai, taip pat daug kas renkasi kitas modernaus stiliaus pakraipas. Visgi, nemažai iš ko turi rinktis klasikinio stiliaus bei retro stiliaus mėgėjai. Stiliaus pasirinkimas, nuvesiantis jus reikiamu keliu.
  • Komfortabilumas. Turbūt neverta nei sakyti, kad minkšti baldai yra skirti jūsų patogiam sėdėjimui ar gulėjimui. Nusipirkę minkštą sofą, turbūt ne vieną vakarą praleisite drybsodami prie televizoriaus arba skaitydami knygą. Vadinasi, komfortabilumas turi būti patikrintas dar gerokai prieš perkant – nebijokite net baldų centre atsigulti, patogiai išsitiesti ar tiesiog sėdėti ant baldo taip, kaip tai darytumėte namie. Gal atrodys ir keista, bet kaip kitaip įsitikinsite, jog baldas tikrai patogus?
  • Baldo tvirtumas. tai labai svarbus aspektas tiems baldams, kurie bus naudojami kiekvieną dieną. Žinoma, jeigu turite sodybą priemiestyje, kurioje praleidžiate tik porą dienų per savaitę, tai galima pasirinkti pigesnį ir gražesnį variantą. Tačiau, jeigu ieškote keturvietės sofos, ant kurios kiekvieną vakarą sėdės jūsų šeimyna, yra tik vienas variantas – reikia tvirto baldo. Taigi, pirkėjai turėtų žinoti, kad brangesni baldai, kurie yra pagaminti iš uosio, beržo arba klevo yra tikrai kokybiškesni – jų konstrukcija tvirta, todėl galite tikėtis, kad toks baldas tarnaus jums ilgai. Eglės arba pušies mediena yra gerokai minkštesnė, todėl nereikėtų tikėtis, kad toks baldas jums tarnaus amžinai. Savaime suprantama, baldai, kurių konstrukcija pagaminta iš pušies arba eglės, yra gerokai pigesni.
  • Geras baldas – sunkus baldas. Jeigu dairotės virtuvės kampų arba plačios sofos, tai turėtumėte žinoti, kad šie baldai turi būti gana sunkūs. Kalbant apie virtuvinį kampą, jis turi turėti gana stambią atramą. Tą patį galima pasakyti ir apie baldus, kurie stovi per kambario centrą, į nieką nesiremia – visi jie turi turėti atramą, stambią nugarinę dalį, kuri užtikrintų, kad baldas išliks tvirtas. Negana to, trims žmonėms skirta sofa turi sverti apie 60 – 70 kilogramų. Jeigu ji labai lengva, tai greičiausiai medžiagos, iš kurių ji pagaminta, nėra labai patvarios.

O kur minkštus baldus pirkti pigiausia?

Jeigu pasidomėsite ir palyginsite kainas baldų centruose, bendruose prekybos centruose ir internetinėse baldų parduotuvėse, aiškiai pamatysite skirtumą – baldai internetu kainuoja gerokai pigiau. Negana to, daugelis internetinių baldų parduotuvių siūlo didesnį asortimentą ir galimybę užsisakyti unikalius baldus pigiau. Visgi, reikia suprasti ir neigiamą pusę – tokių baldų negalėsite išbandyti dar prieš perkant, nebent susitarsite atvažiuoti į sandėlį, tačiau tai gan retas atvejis. Visgi, dažniausiai internetinės parduotuvės suteikia gana ilgą prekės grąžinimo terminą, todėl jeigu turite laiko ir noro, pirkdami internetu galite gerokai sutaupyti.

1 thought on “Kas svarbiausia renkantis minkštus baldus?

  1. Pirmais kartais ir man buvo keista gulinėt ant tų lovų, bet kaip ir sakėt, o kaip kitaip patikrinsi. Išsirinkus kokiam nors centre reiktų pasižiūrėti kainas internete, nes tikriausiai ten ir rasit gerokai pigesnį variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.