pink and gold stationery in composition
Photo by Olya Kobruseva on Pexels.com

Ar žinojote, jog išvertus iš lotynų kalbos „kalendoriai“ reiškia „skolų knygelės“? Senovės Romoje žmonės tam tikromis mėnesio dienomis, vadinamomis kalendomis, mokėdavo skolas. Dabar kalendoriais vadinama laiko skaičiavimo sistema. Be jų neišsiverčia nei vaikai, nei suaugę. Jie gali atrodyti kaip nedidelė knygelė, darbo knyga, užrašų knygelė, ant stalo pastatoma ar ant sienos kabinama knyga.

Kalendorių tipai

Laiką skaičiuoti galima įvairiai, todėl kalendoriai skirstomi į kelis tipus:

  • saulės kalendorius;
  • mėnulio kalendorius;
  • mėnulio-saulės kalendorius;
  • majų kalendorius;
  • actekų, romėnų, judėjų, musulmonų ir kt. kalendoriai.

Šiuolaikiniai europietiški kalendoriai, naudojami biuruose ir mokyklose dažniausiai būna popieriniai. Juose metai skirstomi į 12 mėnesių, o kiekvienas mėnuo – į atskiras dienas bei savaites. Kalendoriuje dažniausiai išskirtinai pažymimi savaitgaliai bei šventinės, ne darbo dienos. Taip pat, gali būti surašytos mėnesio šventės, kiekvienos dienos vardadieniai, mėnulio fazės. Popieriniai kalendoriai būna skirti vieneriems metams, todėl jų prekyba ypač suaktyvėja artėjant naujiems metams ar jų pradžioje. Šios laiko skaičiavimo sistemos būna įdiegtos į išmaniuosius telefonus, kompiuterius, nes šiuolaikinis žmogus jomis naudojasi beveik kiekvieną dieną.

Įvairūs kalendoriai „Eurobiuras“ parduotuvėse

„Eurobiuras“ tai kanceliarinių prekių parduotuvės įvairiuose Lietuvos miestuose bei internete eurobiuras.lt. Čia galite įsigyti visų biurui reikalingų priemonių, taip pat ir kalendorių.

Kalendoriai-darbo knygos

Šie kalendoriai skirti planuoti kiekvienos metų dienos darbus, užrašyti svarbius įvykius, pažymėti naujai informacijai.

Minėtoje parduotuvėje galite išsirinkti norimo dydžio ir stiliaus darbo knygą.

Sieniniai kalendoriai

Jie paprastai kabinami ant sienos. Tokio tipo kalendoriai naudojami biuruose, poliklinikose ir kitose paslaugas teikiančiose įmonėse, nes juose greitai galima surasti reikiamas mėnesio ir savaitės dienas, pavyzdžiui, planuojant kitą apsilankymą pas gydytoją.

Stalo kalendoriai

Stalo kalendorius paprastai būna mažesnio formato nei sieninis. Jį patogu laikyti ant darbo stalo ir reikiamu metu greitai suplanuoti savaitės ar mėnesio susitikimus, įvykius.

„Eurobiuras“ kalendoriai 2022 metams yra skirtingo dizaino bei formato, todėl jūs atrasite sau tinkamiausią. Jie puikiai tinka dovanoms. Pasirūpinkite kalendoriumi 2022 metams ne tik sau, bet ir kolegoms, draugams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.