Namai, Verslas

Kaip atliekami geodeziniai matavimai?

Geodeziniai matavimai reikalingi, kai reikia žinoti tikslias savo žemės sklypo ribas bei plotą. Jei neturėsite šių duomenų, tiesiog negalėsite parduoti, padalinti ar sujungti savo sklypo. Tiesa, jei niekada nėra tekę susidurti su geodeziniais matavimais, turbūt kyla klausimas, kaip viskas vyksta.

Pirmiausia reikia susirasti profesionalius ir patyrusius geodezininkus. Kaip tai padaryti? Yra keli variantai: galite kreiptis į įmonę, kuri atlieka geodezinius matavimus, pavyzdžiui, Geocentras.lt, arba ieškoti individualia veikla užsiimančių geodezininkų. Tiesa, pastarasis variantas reikalauja atidumo, nes galite pakliūti sukčiams į nagus, todėl visada pasidomėkite ar jūsų pasirinktas geodezininkas turi licenciją ir yra kompetentingas šiam darbui. Taigi, susiradus specialistą, prasideda darbai.

Tiesa, apie planuojamus geodezinius matavimus, būtina pranešti kaimynams, su kurias ribojasi jūsų žemės sklypas. Paprastai dešimt dienų prieš žemės sklypo matavimus yra išsiunčiami informaciniai pranešimai apie būsimus ženklinimo darbus.

Per tą laiką geodezininkas renka informaciją iš visų institucijų, kuriose yra saugomi pirminiai bei preliminarūs jūsų žemės sklypo duomenys. Šie duomenys yra būtini, nes žemės klypo matavimo metu geodezininkas matuoja išlikusius riboženklius ir atstato išnykusias ribas,  remdamasis rasta informacija.

Atstačius ribas, jos yra derinamos su kaimyninių žemės sklypų savininkais. Kaimynai gali reikšti savo pastabas, pasiūlymus ir pretenzijas, tačiau geodezininkas turi teisę jas priimti arba atmesti, išnagrinėjęs turimą kartografinę medžiagą. Tuo atveju, jei kaimynai nepatenkinti geodezininko atsakymu, galima organizuoti pakartotiną žemės sklypo ženklinimą, atsižvelgiant į kaimyninių žemės sklypų savininkų pastabas. Tiesa, geodeziniai matavimai yra atliekami vieno centimetro tikslumu, todėl baimintis, kad jūsų žemės sklypas bus sumažintas, tikrai neverta.

Po visų ženklinimo darbų parengti geodezinių matavimų dokumentai keliauja į žemėtvarkos skyrių, kuriame bus patikrintas visų procedūrų laikymasis, parengtų planų atitikimas teritorijų planavimo dokumentams, nagrinėjami kaimynų atsiliepimai bei kiti raštiškai pateikti dokumentai. Patikrinus dokumentus, jie yra derinami, ruošiamas įsakymas, kuriame privalo būti nurodyti visi pasikeitę geodeziniai duomenys, kurie vėliau turi būti registruojami VĮ Registrų centro duomenų banke.

Įprastai geodeziniai matavimai gali užtrukti nuo mėnesio iki kelių mėnesių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *