Vis daugiau jaunų žmonių, baigusių studijas, nusprendžia nebevarstyti potencialių darbdavių kabinetų durų, o patys imtis savo verslo. Pats paprasčiausias būdas tai padaryti yra individualios veiklos pažyma. Individualios veiklos pažyma – tai būdas, kai už savo vykdomą veiklą kiekvienų metų pavasarį tenka susimokėti atitinkamą procentą mokesčių nuo visų su konkrečia veikla susijusių pajamų per metus.

Šiek tiek sudėtingesnis variantas – verslo liudijimas, kurį paprastai pasirenka žmonės, kurie verčiasi stambesne veikla. Trečioji verslo pakopa – įmonių steigimas, kuris įgalina ne tik mokesčių mokėjimą, bet ir galimybę įdarbinti asmenis. Tiesa, ne visiems jauniesiems (ir ne tik) verslininkams yra aišku, kaip vyksta įmonių steigimas. Tad kiekvienam, kuris nori įkurti savo verslą, vertėtų žinoti pagrindinius įmonės steigimo žingsnius.

Žingsnis Nr. 1: autentiškas pavadinimas

Įmonių steigimas prasideda nuo būsimosios įmonės pavadinimo. Remiantis galiojančiu Valstybinės kalbos įstatymu, visi Lietuvoje įsteigtų įmonių pavadinimai privalo atitikti bendrosios lietuvių kalbos reikalavimus ir taisykles. Įmonės pavadinimas turi būti originalus, nes jei įmonė tokiu pavadinimu, kokio norite, jau egzistuoja, jos nepavyks užregistruoti. Tuo atveju, jei esate pirmieji – puiku, rezervuokite įmonės pavadinimą registrų centre ir ženkite sekančius žingsnius savo verslo įkūrimo link.

Žingsnis Nr. 2: dokumentai ir pradinis kapitalas

Iš principo įmonių steigimas nėra be galo sudėtingas procesas, tačiau reikalauja apsiginkluoti kantrybe ir paskirti tam nemažai laiko. Norint įregistruoti įmonę, prireiks įmonės steigimo sutarties, įstatų ir kitų reglamentuotų dokumentų, kurie turi būti patvirtinti notaro.  Be to, būtina atminti, kad būtinas ir banko išrašas, kad jūsų įmonės sąskaitoje „guli“ pradinis kapitalas – 2.5 tūkstančiai eurų. Be šių dokumentų įmonių steigimas yra negalimas. Žinoma, be viso to dar prisideda ir įmonės buveinės susiradimas bei buhalterinė apskaita, kurią gali tvarkyti laisvai samdomas ar įdarbintas buhalteris.

Žingsnis Nr. 3: nesidrovėkite prašyti profesionalios pagalbos

Šiuo metu yra išties nemažai kvalifikuotų ir patyrusių įmonių, kurios padeda būsimiesiems verslininkams įsteigti savo įmonę. Šios įmonės visus dokumentus ir kitus formalumus sutvarko už jus, atsako į visus iškilusius klausimus ir suteikia naudingą informaciją, kurį yra aktuali visiems jauniesiems verslininkams. Be to, kai kurios įmonės už atitinkamą mokestį gali suteikti netgi buveinės registracijos adresą. Tad viskas vyksta gerokai paprasčiau ir lengviau, jei įmonės steigimo darbus patikėsite tikriems profesionalams.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *