elektros energijos tiekimasAr žinote, kad laikantis tam tikrų patarimų įmonės elektros sąnaudos gali sumažėti iki keliolikos procentų? Tiksliau, 15 proc. Elektros energijos tiekimas susijęs su ribotais ištekliais, todėl efektyvumo klausimas nėra bereikšmis. Apie tai kalbant figūruoja žodžiai „optimizuotas vartojimas“. Ką gi, apžvelkime, kas, kur ir kaip.

Atidarėte parduotuvę? Vien prekių nepakanka

Pradėjus vykdyti kokią nors veiklą kyla ne pora ir ne trejetas klausimų. Pavyzdžiui, atidarius maisto prekių parduotuvę nepakanka pasirūpinti pačiomis prekėmis. Kokią šaldymo įrangą naudoti? Kaip geriausia išplanuoti patalpą? Tai tik du dalykai, o jų iš viso bent keli tuzinai.

Oro kondicionieriaus įtaka

Kad ir kaip įkainojamas elektros energijos tiekimas, kad ir kokios yra sutarties sąlygos, daug kas priklauso nuo vartojimo efektyvumo. Net toks prietaisas kaip oro kondicionierius gali tapti tikru energijos rijiku. O štai jeigu laikas nuo laiko specialistai kondicionierių profilaktiškai patikrina, jau tikėtinas efektyvesnis elektros vartojimas.

Nereikia perdėti

Yra visokių taupymo patarimų, pavyzdžiui, taupiosios lemputės. Tačiau visuomet svarbu suprasti, kad egzistuoja protingas ir neprotingas taupymas. Juk galima stengtis dėl kiekvieno cento, bet ilgainiui suvokiama, kad taip elgtis tiesiog neverta. Šykštumas nepriveda prie gero – štai kokia mintis nuskambėtų iš žilabarzdžio filosofo ar laimę gyvenime atradusio didelės kompanijos vadovo lūpų.

Atsižvelkite į profesionalų patarimus

Verčiau pasitikėti specialistų rekomendacijomis. Šykštūs sprendimai pasiteisina ne tiek, kiek norėtųsi. Vadovautis specialistų rekomendacijomis ir taupyti protingai, neperdedant – štai kur yra efektyvumo siekis. Logiška – vien skaičiuodamas šimtąsias procentų dalis neužtikrinsi įmonės gerovės.

Nesudėtingi patarimai duoda daug naudos

Elektros energijos tiekimas yra nepaprastai pasvertas procesas. Svarbiausia, kad tiekėjai ne tik kainas nurodo, bet ir prisideda prie sąmoningo vartojimo idėjų. T. y. neslepiama, kad ištekliai riboti, tad svarbu surasti būdų, kaip elektros energiją naudoti efektyviai. Būtent čia ir užsimenama apie optimizuotą vartojimą. Nepalikti įjungtos šviesos tuščiame kambaryje – vienas iš patarimų, kurie tikrai nesudėtingai įgyvendinami. Užtat padeda racionaliau naudoti elektros energiją.

Liaudies išmintis

Liaudies išmintis byloja, kad skūpus moka ne kartą, o du. Prisiminkite, ką rašėme apie šykštumą. Kokia išvada? Reikėtų išlaikyti aukso viduriuką. Pavyzdžiui, net labai tikėtina, kad pasirinkę pigiausią oro kondicionierių sutaupysite tik iš karto, bet laikui bėgant paaiškės, kad prietaisas itin neekonomiškas, reikalaujantis labai daug elektros.

Ne viskas matuojama pinigais

Ir dar. Ne viskas matuojama pinigais. Elektros energijos tiekimas neatsiejamas nuo ekologijos temos. Vartotojams taip pat svarbu, kad mokėjimas už elektrą nebūtų sudėtingas (elektroninės sąskaitos vertinamos puikiai). Taigi, jei steigiate įmonę ir domitės elektros tiekimo pasiūlymais, vertėtų apgalvoti ne tik finansinę pusę.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *