Frankfurte – ir lankyti muziejų, ir šėlti vakarėliuose

Frankfurtas yra žinomas kaip verslo virtuvė ir viena didžiausių korporacijų būstinių Europoje. Tai modernus miestas, kuriame verda šiuolaikinis gyvenimas. Tačiau čia kur kas įvairiau nei galima pagalvoti. Mieste gausų muziejų, teatrų, klubų ir kitų vietų, kuriose kiekvienas gali atrasti ką nuveikti atostogų metu. Pigų skrydį į Frankfurtą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Frankfurte išlikę gausybė pastatų iš seniausių epochų. Vien apsilankius Frankfurto rotušės aikštėje matyti seniausia miesto architektūra. Jau XV amžiuje statyti statiniai puikiai išlikę puošia miesto istorinę dalį.

Frankfurto katedra, kuri patyrė gaisrą XIX a. ir buvo vėl prikelta iš pelenų, pastatyta XIII a. Joje viduramžių ir vėlesniais laikotarpiais net būdavo karūnuojami šalies valdovai.

Frankfurte gimė garsusis Goethe. Jo gimtasis namas šiandien yra muziejus, o jame vienas įspūdingiausių eksponatų – Gėtės lėlių teatras, kuriuo būsimas talentas žaisdavo vaikystėje.

„Frankfurter“ – vokiškai reiškia du dalykus – Frankfurto gyventoją arba Frankfurto dešreles. Taip – šiame mieste kilo šios iš jautienos gaminamos dešrelės. Beje, jos neturi nieko bendra su Lietuvoje parduodamomis „pieniškomis“ dešrelėmis šiuo vardu.

Įdomus faktas – Frankfurtas nėra pilnas miesto vardas. Iš tiesų pilnas jo pavadinimas yra Frankfurtas prie Maino. Mainas – tai upė, tekanti pro miestą.

Frankfurto vardas kilo nuo žodžių Frank (frankai) ir ford (brasta). Čia turima omeny frankus, kurie šioje upės vietoje rado seklią brastą, tinkamą upei kirsti.

Frankfurte 2005 metais įvyko pirmoji Wikimania. Wikimania – tai kasmet vykstanti konferencija, kurios metu vyksta renginiai, susiję su Wikipedia.

Frankfurte yra pats didžiausias pasaulyje mieste esantis miškas, kuris užima 80 kv. km arba trečdalį miesto teritorijos.

Kiekvienais metais mieste vyksta 30 industrijos ekspozicijų ir mugių. Tarp jų – vieni didžiausių automobilių, leidyklų ir muzikos industrijos šou.

Taigi, Frankfurtas yra ypatingas miestas, kurį verta aplankyti pamačius Berlyną. Vokietija yra spalvinga šalis, tad palyginti du didžiausius ir populiariausius jos miestus bus tikrai įdomu kiekvienam keliautojui.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Vokietijos  miestą – Frankfurtą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *