drabužiai internetuDrabužių prigimtis, primityviai išsireiškiant, yra pridengti „paslaptingas“ mūsų kūno vieteles nuo svetimų akių bei apsisaugoti mus nuo šalčio, vėjo, karščio bei kitų gamtos veiksnių. Bet šiandien kur kas  labiau afišuojamos tokios funkcijo kaip „puošti“, „stebinti“, „pabrėžti“ ir panašiai. Situacija, jog spintos lentynos perpildytos, o tu pusę valandos beviltiškai ieškai idealaus derinio į darbą – pažįstama ne vienai damai. Rūbų prekyba užsiimantieji „trina“ rankomis ir masiniais išpardavimais vilioja mus pirkti dar ir dar..Iš dalies atrodo komiška, tačiau atsiranda žmonių, kuriems apsipirkinėjimas – tarsi liga, atnešanti skaudžius finansinius padarinius. Drabužiai internete – Lietuvos bei, tuo labiau, pasaulio rinkoje, seniai nebe naujovė. Paaieškokime atsakymo į klausimą, ar tai – galimybė patogiai gauti reikiamą rūbą, ar – rizikos „veiksnys“, skatinantis užkibti ant besaikio neapgalvoto apsipirkinėjimo „kabliuko“?

Problema – ne internetinėje prekyboje, bet pačiame žmoguje

Kalbant apie apsipirkinėjimą internetu, didžiausias minusas yra tai, jog nepamatai realaus daikto vaizdo. Tai ypač aktualu kalbant apie rūbą: nors dažniausiai ir galime pamatyti nuotrauką ant manekeno bei esame informuoti apie išmatavimus, tačiau niekas nesuteikia garantijos, jog ir ant mūsų drabužis atrodys lygiai taip pat. Tad žmonės neretai „nusvyla“ gavę jų įsivaizdavimo neatitinkančią prekę (gerai, jei pardavėjas suteikia galimybę grąžinti prekę ne tik dėl esamo defekto, bet ir dėl to, jog rūbas nepatinka). Apsipirkinėjant parduotuvėje, atrodytų, šio pavojaus turėtų nebūti: galime pasimatuoti, apžiūrėti save iš visų pusių veidrodyje, pasikonsultuoti, kaip atrodome iš šalies. Deja, neretai nutinka, jog iš pirmo žvilgsnio „kaip nulietas“ ant mūsų gulėjęs rūbas, net nepamatęs viešumos, yra numetamas tarp kitų nepatinkančių/netinkančių  likimo draugų. Ir dėl to pardavėjas, nesvarbu, internetinės  ar realios parduotuvės, nėra kaltas. Problemą lemia:

  • Nesugebėjimas derinti naujai įsigyjamų rūbų prie jau turimų;
  • Suvokimo, jog turint 5-erius džinsus, šešti jau nereikalingi, stoka;
  • Nežinojimas, kas tau asmeniškai tinka:  dydis, modelis, spalva ir panašiai.
  • Apsipirkinėjimo vertinimas ne kaip reikiamo drabužio įsigijimo, bet laisvalaikio leidimo būdo.

Internetinė prekyba rūbais kai kuriems pirkėjams tampa išsigelbėjimu

Virtualus pasaulis skirtas mūsų gyvenimo palengvinimui bei supaprastinimui. Tas pats galioja ir internetinei prekybai rūbais. Ši galimybė itin tinkama tiems, kurie:

  • Neturi laiko (ar noro) blaškytis po skirtingas parduotuves;
  • Skundžiasi netoliese esančių parduotuvių asortimento skurdumu;
  • Nori rengtis originaliai bei kokybiškai;
  • Pirkdami rūbus nori sutaupyti bei palyginti skirtingų pardavėjų kainas.

Taigi, drabužiai internetu – puikus pasirinkimas žinantiems, ko konkrečiai reikia bei norintiems įsigyti išskirtinį rūbą pigiau. Tuo tarpu, turintieji „šopoholizmo“ sindromą, be saiko pirks tiek internete, tiek ir įprastoje parduotuvėje.

1 thought on “Drabužiai internetu – patogi alternatyva ar rizika veltui iššvaistyti pinigus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.