Daug kas nežino kas yra Dpf filtras, galbūt Jums apie tai niekada neteko girdėti, todėl noriu Jus su šia sąvoka supažindinti. Dpf filtras, tai toks filtras, kuris yra montuojamas naujesnės kartos dyzeliniams varikliams. Tai naujos kartos suodžių filtras. Šis filtras yra montuojamas už katalizatoriaus. Šis filtras yra skirtas tam, kad filtruotų dyzelinui sudegus susidariusias suodžių daleles iš variklio išmetimo sistemos. Kodėl tai naudinga? Lyginant su senesnės kartos filtrais, šie, naujieji dpf filtrai sulaiko kur kas daugiau suodžių.

Šis filtras yra naujųjų technologijų išradimas, kuris prisideda prie užterštumo mažinimo. Tam tikrais laiko intervalais (kas 500-800 km.) specialūs slėgio davikliai siunčia kompiuteriui regeneracijos (DPF filtro valymas) komandą. Tam deginamas papildomas kuro kiekis sukeliama išmetimo sistemos temperatūra. Šio filtro išlaikymas nėra labai pigus, tačiau nauda – didelė. Pirmiausia, tai Jūs mažinate gamtos užterštumą, kas yra iš tiesų labai naudinga ir Jums, ir aplink Jus esantiems žmonėms, šeimai.

Kai kurių gamintojų numatomas specialaus skysčio naudojimas filtro valymui. Pavyzdžiui Skoda Superb yra bakelis po atsarginiu ratu prie kurio prieinama automobilį pakėlus ir atsukus tris varžtus. Į bakelį pilasi apie 4 ltr. priedo DPF filtro valymui. 4 ltr. skysčio užtenka apie 100-150 tūkst. kilometrų. Prietaisų skydelyje pradėjus mirksėti pakaitinimo žvakių lemputei reikia patikrinti skysčio lygį, nes tai yra signalas, kad laikas papildyti priedo. Šis priedas nėra pigus 1 ltr. kainuoja apie 200 litų. Taigi naudojant prastos kokybės dyzeliną, variklinę alyvą kuri nėra skirta automobiliams su DPF filtrais automobiliui sumažės trauka ir padidės kuro sąnaudos. Tada jums teks keisti DPF filtrą kurio kaina prasideda nuo 2000-3000 tūkst. litų, arba teks važiuoti į servisą kurie užsiima filtro sistemos atjungimu arba pašalina DPF filtrą. DPF filtro atjungimo kainos irgi prasideda nuo 600 litų, be to padidės gamtos tarša.

Dpf filtras labai naudingas dalykas, todėl jį reikia saugoti, o tai galite padaryti naudodami tinkamą dyzeliną. Norint, kad šis filtras nuolatos atliktų savo funkcijas, privalote jį nuolatos prižiūrėti, norint tai padaryti kokybiškai, vertėtų apie tai sužinoti tinkamos informacijos, o tik vėliau mašiną atiduoti serviso darbuotojams į rankas, kadangi visi Jums pasiūlys filtrą pasikeisti, kas yra sąlyginai brangoka, o paprastesnis būdas prižiūrėti šį filtrą – jį valyti. Tai galite padaryti bet kuriame, nuo šiuolaikinės mados neatsiliekančiame automobilių servise.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *