Sveikata

Dantų laminavimas: kada jis atliekamas ir kokį būdą pasirinkti?

dantų laminavimasOdontologai jau kuris laikas visame pasaulyje skalambija pagalbos varpais apie tai, kad jų pacientai kiekvienais metais susiduria su vis daugiau odontologinių problemų. Deja, tačiau odontologų poreikis auga visame pasaulyje, nes mūsų gyvenimo įpročiai ir mityba sukelia nemažai dantų ir dantenų ligų, o per ilgas uždelsimas gydytis lemia ir sudėtingesnius atvejus. Todėl visame pasaulyje, o tai reiškia ir Lietuvoje, odontologijos technologijos žengia į priekį ir savo pacientams specialistai siūlo vis šiuolaikiškesnius odontologinius sprendimus. Vienas tokių – dantų laminavimas.

Dantų laminavimas – alternatyva plombavimui

Nors Lietuvos statistika neskelbiama, turbūt retas gyventojas šalyje nėra apsilankęs pas odontologą kabinete arba gali pasidžiaugti, jog visi jo dantys sveiki ir nė karto nėra tekę lankytis pas odontologą net estetiniam plombavimui. Tiesa, būtent ši procedūra yra viena dažniausių, su kuria tenka kasdien dirbti šalies odontologams. Todėl pasaulyje jau pasirodė galimybė išvengti plombavimo ir jį pakeisti naujesniu ir šiuolaikiškesniu sprendimu – tai dantų laminavimas.

Dantų laminavimas iš tiesų yra taikomas vietoje estetinio plombavimo. Ypač, kai reikalinga taisyti ne vieną dantį. Dantų laminatės yra labai plonos plokštelės, kurios specialisto pagalba uždedamos ant danties ir pritvirtinamos. Profesionaliai pagaminta laminatė priglunda prie danties ir atkuria jo taisyklingą formą.

Tiesa, laminatės gali būti skirtingų rūšių, tačiau pasirinkus dantų laminavimą porcelianinėmis laminatėmis, dantų forma atkuriama visiškai. Nes tokios laminatės sukuriamos pagal paciento dantų forma, todėl šypsena atkuriama ir ji atrodo itin natūraliai.

Laminuoti ar plombuoti?

Kai pacientai išgirsta apie tai, kad dantų laminavimas gali pakeisti plombavimą, ne retai susimąsto, kokį sprendimą priimti. Profesionaliose odontologijos klinikose, tokiose kaip sypsnis.lt specialistai skatina pasirinkti kiekvienam labiausiai patinkantį sprendimą, tačiau prieš tai reikia žinoti, kokie yra laminavimo pranašumai.

Pavyzdžiui, bet kokios rūšies laminatės, kurios yra gaminamos iš bemetalės keramikos tarnauja daug ilgiau nei bet kurios plombos. Tyrimai rodo, jog laminatės užtikrina keturis kartus ilgesnį tarnavimo laikotarpį. Be to, bet visą šį laikotarpį, skirtingai nei plombos, laminatės nepakeičia savo formos ir spalvos. Todėl pacientai gali džiaugtis sveika ir gražia šypsena, kuri niekuo nesiskiria nuo jų turėtos natūralios.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *