Buhalterio paslaugos įkainojamos nevienodai. Kodėl taip yra? Ar galioja įvairovės principas (kaip ir kone visose kitose srityse)? Apžvelgsime, kas turi įtakos už paslaugas mokamos sumos dydžiui.

Patirtis. Vienas iš kriterijų yra patirtis. Gerai, teisybės dėlei reikia pasakyti, kad kartais pirmus metus dirbantis asmuo uždavinius atlieka geriau nei trisdešimties metų patirtį akcentuojantis specialistas. Tai talento klausimas. Bet patirtis palyginti dažnai pabrėžiama, o didelį žinių bagažą turintys specialistai ne tik puikiai dirba, bet ir yra vertinami didesniu užmokesčiu. Taigi, buhalterio paslaugos neretai kainuoja daugiau priklausomai nuo žmogaus įgūdžių kiekio. Gal ne tiek kiekio, kiek išdirbimo.

Laikas. Dar viena sąvoka paslaugų jūroje yra laikas. Tiesiog natūraliai suprantama, kad koks nors darbas skubos tvarka atliekamas sutarus dėl didesnio atlygio. Jei buhalteriui paskambinęs žmogus nori, kad viskas būtų atliekama kone „čia ir dabar“, tai arba atsakymas bus neigiamas, arba bus kalbama apie didesnius įkainius.

Darbdavys. Reikia paminėti, kad buhalterio paslaugos skirstytinos į dvi rūšis. Tai laisvai samdomi specialistai ir dirbantys vienoje įmonėje pagal darbo sutartį. Antruoju atveju paslauga įgauna kitokį terminą, abi šalys bendrauja ne kaip paslaugos teikėjas ir klientas, o kaip darbuotojas ir darbdavys. O darbdavių, kaip turbūt žinote, yra įvairių. Vieni stengiasi, kad personalui būtų kuo geriau. Kiti, deja, ne.

Klientai. Kai buhalteris veiklą vykdo savarankiškai, tuomet tenka bendrauti su klientais. Įvairūs lūkesčiai, nevienodi charakteriai. Ne paslaptis, kad kai kurie bando derėtis kaip įmanydami, o kiti supranta, kad ir buhalteriai duoną valgo. Šiaip ar taip, derinant paslaugos specifiką ir kainą tikėtini vienokie ar kitokie pokrypiai – kokia bus galutinė kaina, iš karto sunku pasakyti.

Darbo modelis. Buhalterio paslaugos pinigine išraiška skirtingai vertinamos ir dėl paties darbo modelio. Sakykim, specialistas su nuosavu automobiliu vyksta iš Kauno į Vilnių. Tokiu atveju reikia, kad išlaidos atsipirktų. Atsiperkamumas svarbus visada. Nuostolingai dirbti niekas nenori.

Taigi, yra ne viena priežastis, kodėl buhalterio paslaugos įkainojamos nevienodais skaičiais. Pati buhalterija labai įvairiapusė, tad dar verta paminėti konkrečių veiksmų svarbą. Juk vieną kartą aktualus sutarčių parengimas, o kitą kartą tvarkoma apskaita.

Vertinant globaliu žvilgsniu būtų galima kalbėti apie tai, kad paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo šalies, kurioje vyksta darbo procesas. O kokia situacija bus ateityje? Kiekvienas paslaugos teikėjas nori, kad pelnas būtų ne tik teorinė sąvoka. Bet ar tikėtinas buhalterijos kainų kilimas? Pasakyti sunku. Kaip sakoma, pagyvensim, pamatysim.

Vienas dalykas tikrai aiškus – buhalterio paslaugos nepaprastai reikšmingos tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms, tiek smulkiems biurams, tiek grandioziniams projektams. Aišku ir tai, kad kainos skirtingos, jas lemia įvairūs veiksniai. Veiksniai, kurių šaknys – tiek buhalterio, tiek kliento pusėje.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *