
Buhalterinės apskaitos programos žinomos jau nuo senų laikų, nes jos palengvina darbą, tačiau ar visada jų reikia, gal geriau kreiptis į buhalterių komandą? Tinkamas ir patogus įrankis, visada buvo geriausias pagalbininkas meistrams. Net ir geriausi profesionalūs buhalteriai turėtų rinktis įrankius, kurie atitinka visus jiems keliamus reikalavimus ir leistų atlikti savo darbą išlaikant aukščiausią kokybę. Todėl prieš renkantis buhalterinę programą pravartu apsispręsti, kokį apskaitos būdą naudos Jūsų įmonė:
- Apskaitą darysite patys;
- Naudosite buhalterines paslaugas teikiančių įmonių citatas;
Įmonės, nusprendusios tvarkyti apskaitą pačios, susiduria su daugybe problemų
Tik jas išsprendus galima pradėti vesti buhalterinę apskaitą. Pradžioje turi būti susipažinęs su dokumentais ir jų formomis, šiuos dokumentus saugoti ir registruoti. Turėsite samdyti buhalterį arba buhalterių komandą. Kadangi buhalteris gaminių nekuria ir neparduoda, jis turi apskaičiuoti ir numatomas būsimas išlaidas. Išsprendus buhalterinės apskaitos problemą, teks pereiti prie apskaitos programos pasirinkimo. Išsirinkus patogesnę, teks sugalvoti, ar programą pirkti naudingiau, ar užteks tik išsinuomoti. Kai apskaita nereikalauja visų programinės įrangos funkcijų programos. Galimas ir kitas variantas, kad nereikėtų ieškoti ir testuoti apskaitos programų. Jį gali rekomenduoti buhalteriais samdyti darbuotojai. Patirties turintis specialistas visada dirba su jam priimtinu įrankiu – buhalterinės programos. Kad būtų lengviau suprasti, prie kokių sprendimų veda savarankiška buhalterijos apskaita, pateikiame ir populiarių programų sąrašą.
Apskaitos procedūroms tinkamos programos
Apskaitą galima atlikti naudojant daugybę kitų programų, gali padėti finansų valdymo sistemos: Debetas, Bscreens, Navision, Navnuoma, Axapta, Directo, Stekas, LITS, TSM, Tėja, Finas, Saikas, Open ERP, eCount, DB Apskaita, Contour Enterprise, Apsa, Buhalterija 8, Paulita BC Plus, Euroskaita, Labbis Konto Bonus, Vikarina, Alga 2000, Profit-W, Optimum, Dineta, Hansaworld, Nevda – Budget ir kt. Kaip matote, apskaitos programų yra tikrai daug, o aukščiau pateiktas sąrašas nėra baigtas. Ruošiantis savarankiškai apskaitai pravartu pasižvalgyti į populiarias ir pripažintas Lietuvoje programas: Agnum, Rivilė, Pragma, Finvalda, B1, Dineta, Apskaita ir kitas ne mažiau populiarias programas. Todėl turėtumėte suprasti, iš kiek apskaitos programų turite pasirinkti. Kiekviena programa turi savo mėnesio plano kainą. Į pasirinktus planus gali būti įtrauktos papildomos funkcijos. Gali būti ir nereikalingos Jūsų vykdomos veiklos apskaitai, todėl gali tekti mokėti ir už papildomas paslaugas, kurių nepanaudosite.
Parašykite komentarą