BVPŽ Viešieji pirkimai sudaro skaidrius ir patikimus ryšius tarp fizinių ar juridinių asmenų ir valstybės. Tai puiki galimybė parduoti savo paslaugas, prekes ar darbus siekiant geriausios kainos kokybės atžvilgiu. Šių prekių, paslaugų ir darbų kasdien yra paskelbiama ne keletas, o dešimtys, kol ilgainiui jų susidaro šimtais ar net daugiau.

Norint atrasti tinkam informacija labai pravartu naudotis BVPŽ – bendruoju viešųjų pirkimų žodynu. Jį sudaro apie 8000 produktų ir paslaugų , kurie yra suklasifikuoti elektroniniame pavidale. Kiekviena prekė ar paslauga turi savo kodą, tad jų pagalba yra paprasčiau randami, perkami ir parduodami produktai. Kodą dažniausiai sudaro 9 skaitmenys – 8 ir 1 kontrolinis skaitmuo. Taip pat šie kodai reikalingi užpildyti kvietimo dalyvauti konkurse skelbimus. Kodavimo sistema BVPŽ yra prižiūrima ir tvarkoma Europos Sąjungos XV Generalinio Direktorato. Jog išvengtų klaidų ir netikslumų, programa yra atnaujinama ir šiuo metu naudojama 2008metų BVPŽ – tai yra kol kas naujausia versija. Nežinant kodo paieškoje galite naudoti ir žodį ar žodžio dalį. Kaip jau buvo minėta, kodai reikalingi užpildyti kvietimo dalyvauti konkurse skalbimams. Tokiu atveju reikia rinktis kodą, kuris kuo tiksliau apibūdina pirkimo objektą, kitaip sutartys gali būti atmestos ir sandėris neįvykti. Šiuo metu yra privaloma naudoti bendrąjį viešųjų pirkimų žodyną, kadangi seniau organizacijos sutartyse galėdavo turėti skirtingus prekių ar paslaugų pavadinimus ir tai trukdydavo sudaryti paieškos ir klasifikavimo sistemoms. Todėl dabar, norint sudaryti sutartį, būtina naudotis BVPŽ kodais, kurie tiksliai ir aiškiai nurodo kuriai grupei priklauso produktas ar paslauga.

Tikslumu remiasi visos bendradarbiavimo sutartys. Tikslumas taip pat svarbu ir piniguose, darbe , o ypač – versle. Būtent todėl yra sudaromos įvairios klasifikavimo ir paieškos sistemos, kurios ne tik palengvina informacijos paiešką, bet ir patikslina jos rezultatus. Tiksliai duomenimis galime pasiekti geresnius rezultatus. Bendrojo viešųjų pirkimu žodyno pagalba galime ne tik tiksliau, bet ir greičiau rasti ir panaudoti reikiamą informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *